Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste, ale zastanawialiście się kiedy i w jakich okolicznościach do jaskini Batmana trafiła gigantyczna karta Jokera.

Wszystko zaczyna się w “Batmanie #32” (autorzy: Don Cameron i Dick Sprang), gdzie widzimy, że Joker ma gigantyczną kartę do gry na ścianie swojej kryjówki.

Dwanaście numerów później, w “Batman #44” (autor: Jim Mooney), Joker po raz kolejny używa gigantycznych kart do gry w swojej kryjówce. Wielkie karty służą również jako drzwi.

Następnie pojawiła się gigantyczna maska Jokera w “Batman #53” (autorzy: Lew Schwartz, Bob Kane i Charles Paris). Pod koniec numeru Batman i Robin zabierają ze sobą pewien rekwizyt, ale NIE gigantyczną maskę Jokera!

W każdym razie, chociaż w tym momencie nie zabrał gigantycznej maski do domu (a Joker używał jej w późniejszych numerach), maska ​​Jokera w końcu dotarła do jaskini Batmana!

W “Batmanie #99” (autorzy: Edmond Hamilton, Sheldon Moldoff i Charles Paris) w jaskini Batmana znajduje się sporych rozmiarów karta Jokera ale nie jest gigantyczna.

Po raz pierwszy gigantyczną maskę Jokera widzimy w jaskini w “Batmanie #108” (autorzy: Sheldon Moldoff i Charles Paris). Cóż, przynajmniej pierwszy raz został oświetlona, gdyż wcześniej był z tym problem w jaskini.

Wreszcie, w najbardziej dziwacznej historii, jaką można sobie wyobrazić, po raz pierwszy gigantyczna karta Jokera pojawiła się w jaskini Batmana w wyimaginowanej historii w “Lois Lane #89” (autorzy: Leo Dorfman, Curt Swan i Mike Esposito), w której Batman i Lois Lane są parą.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The Batman już za:
dni
4
8
7
godzin
1
5
minut
1
2
sekund
0
1
Kalendarium
Galeria
ezbs9bgvcaevx4 eytg4yrvcaauqpj eyocejywoaefkwt jldaw-lex-super-suit jldaw-jl-ssquad-shark jldaw-group-firing
Komiksowe Top 5