Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste, ale zastanawialiście się kiedy postać Jokera zaczęła korzystać z różnych zabójczych zabawek jak brzęczyk rażący prądem, kwiatem tryskający kwasem czy pistolet z flagą „Bang”.

Co ciekawe Joker, którego znamy od czterdziestu lat, nie jest tym samym Jokerem, którego widzieliśmy przez pierwsze trzydzieści lat jego istnienia. Kiedy został po raz pierwszy przedstawiony, Joker był sadystycznym mordercą, który od czasu do czasu używał sprytnych sposobów zabijania ludzi, ale w przeważającej części po prostu używał broni (z kulami, albo takiej która wystrzeliwała jego toksynę). Ten okres istnienia Jokera był płodny (wydawać by się mogło, że pojawia się w każdym numerze “Batmana”), ale także krótkotrwały. W 1942 roku Joker zabił ostatnią osobę, i trzeba było czekać trzy dekady na kolejne zabójstwo. Od tego momentu Joker stał się bardziej dowcipnisiem. Nadal często nosił broń, ale tak naprawdę nie korzystał z niej. To był facet, który próbował zadźgać Batmana na śmierć gdy pojawił się po raz pierwszy, a w latach 50. mówił: „Nie, nie zabijaj Batmana. Lubię mieć z nim do czynienia”.

W tym okresie po raz pierwszy zobaczyliśmy brzęczyk Jokera w historii z 1952 roku “The Joker’s Utility Belt” z “Batman #73” autorstwa Davida Verna, Dicka Sprang i Charlesa Parisa.

Historia opowiada o Jokerze, który zaopatrzył się we własny pas z narzędziami, próbującym wyrównać szanse w starciu z Batmanem. W tym asortymencie pojawia się też coś w rodzaju prekursora tryskającego kwiatka.

W serialu “Batman” w latach 60. Joker Cesara Romero miał brzęczyk, który był dość standardowy, ale od trzeciego sezonu, był już śmiertelnie niebezpieczny (chociaż nikt przy jego użyciu nie został zabity).

Kiedy Denny O’Neil odnowił postać Jokera w 1973 roku, uczynił go ponownie zabójcą. Wyposażył go w zabójczy brzęczyk w “Joker #2” z 1975 roku (rysunki: Irv Novick i Jose Luis Garcia-Lopez).

Jednak dopiero w 1989 roku w filmie “Batman” Joker zabił przy użyciu brzęczyka.

W “Robin II: The Joker’s Wild” z 1992 roku wydaje się, że Jokera zabija brzęczykiem Mr. Freeze’a.

O’Neil wprowadził też kwiatek z kwasem w “The Joker #1” (rysunki: Irv Novick i Dick Giordano).

Len Wein, Walter Simonson i Dick Giordano wprowadzili pistoletem z flagą „Bang” w klasycznej opowieści z 1980 roku “Dreadful Birthday, Dear Joker” z “Batman #321”.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
6
8
godzin
0
8
minut
4
7
sekund
3
0
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5