Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste jak chociażby to, że Batman ma swoim wyposażeniu specjalną zbroję zwiększającą jego możliwości, ale kiedy sięgnął po nią po raz pierwszy i z jakich innych korzystał wcześniej.

Z dosłownej zbroi Batman skorzystał w “Batman #111” z 1957 r. (autorzy: Edmond Hamilton, Sheldon Moldoff i Stan Kay), w przedstawionej historii po groźbie pewnego kryminalisty Batman i Robin i natychmiast zaczynają nosić zbroję ochronną. Wydaje się, że pancerz bardziej im przeszkadza niż pomaga, ale pod koniec dowiadujemy, że była to sztuczka, by ukryć, że bohaterowie noszą skafandry chroniące przed promieniowaniem radioaktywnym, by nie wzbudzać paniki, kiedy próbowali złoczyńców, którzy ukradli paliwo radioaktywne.

Skoro mowa o różnych dziwnych kostiumach Batmana, to warto wspomnieć “Detective Comics #165” z 1950 roku, autorstwa Edmonda Hamiltona, Dicka Sprang i Charlesa Paris. Historia “The Strange Costumes of Batman!” rozpoczyna się, gdy Batmana przegląda swoje stare specjalne kostiumy, które nosił przed laty. Na szczególną uwagę zasługuje skafander kosmiczny, który nie tylko pozwolił przetrwać Batmanowi w kosmosie, ale także umożliwiał mu latanie. Niewątpliwie była to zaawansowana technologia.

Innym nietypowym strojem z tej historii, był też specjalnym kostiumem z pianki, który pozwalał Robinowi udawać Batmana. Co ciekawe dziwny symbol na piersi nie wzbudzał żadnych wątpliwości.

Coś w rodzaju egzoszkieletu Batman miał w “World’s Finest Comics #175” (autorzy: Leo Dorfman i Neal Adams), ale tak naprawdę nie korzystał z niego w tym komiksie.

Dopiero 1986 roku za sprawą “The Dark Knight Returns” Franka Millera i Klausa Jansona Batman otrzymał charakterystyczną zbroję, zwiększające m.in. jego siłę.

Sześć lat później, z tego typu zbroi, w czasach współczesnych, Batman skorzystał w “Batman Versus Predator” Dave’a Gibbonsa oraz Andy’ego Kuberta.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
6
5
godzin
1
6
minut
3
9
sekund
3
2
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5