W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne.

Do takich można zaliczyć pomysł na historię, w której Batman poznał starszego kuzyna Bruce’a Wayne’a, prywatnego detektywa, który też nazywał się Bruce Wayne!

Taka dziwna historia przedstawiona została w “Batman #111” (autorzy: Bill Finger, Sheldon Moldoff i Charles Paris). W tym okresie w komiksach nie często poruszano kwestię pozycji Bruce’a Wayne’a w społeczności Gotham City. W tym numerze pokazano, że mieszkańcy miasta mają stosunkowe niskie mniemanie na temat Wayne’a, w tym także komisarz Gordon. Numer zaczyna się od tego, że komisarz Gordon prosi Bruce’a Wayne’a o stawienie się na komisariacie policji, co przeraża Batmana.

Sprawa okazuje się błaha, bo Gordon w gruncie rzeczy wezwał go bo dowiedział się, że jego przyjaciel-playboy, Bruce Wayne, jest spokrewniony z odnoszącym sukcesy detektywem o imieniu Bruce Wayne, a dokładnie Bruce N. Wayne.

Bruce N. Wayne jest dość rozczarowany swoim imiennikiem. Postanawia więc wyszkolić Bruce’a, by został detektywem. Opowiada Bruce’owi o przestępcy o imieniu Varrel, którego ścigał. Tropią go do fabryki, a Bruce korzysta z okazji, aby przebrać się w kostium Batmana (Robin śledził ich w Batmobilu). Bohaterom prawie udaje się złapać Varrela.

Kiedy jednak Batman przebiera się z powrotem, Robin popełnia błąd i wymienia imię Varrela, a tylko Bruce N. Wayne je znał i wspomniał o tym tylko przy Brusie i Dicku. Ta wpadka sprawia, że zaczyna on podejrzewać, że jego kuzyn jest Batmanem. Prosi nawet Gordona o włączenie Bat-sygnału, by móc przy okazji zaobserwować reakcję Bruce’a.

Podczas spotkania z Gordonem i Bruce’em N. Wayne’em, Batman proponuje by zastawić przynętę na Varrela z pomocą Bruce’a Wayne’a, który miałby poinformować o nowej formuje, którą złoczyńca pragnie zdobyć. Plan Batmana uwzględnia również oszukanie kuzyna, by ten przestał wierzyć, że Bruce Wayne to Batman.

Podczas próby kradzieży Varrel zostaje znokautowany przez Batmana, nim na miejscu zjawia się Bruce N. Wayne, i przy pomocy zestawu do makijażu zostaje ucharakteryzowany tak by wyglądał jak Bruce Wayne, a wraz ze wzmianką, że ma akta na temat Varrela, Batman skutecznie przekonuje Bruce’a N. Wayne’a, że jego kuzyn nie jest Batmanem.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
7
2
godzin
0
5
minut
0
2
sekund
2
3

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
2
1
godzin
0
5
minut
0
2
sekund
2
3
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
bw2x06_05 bw2x06_04 bw2x06_02 bw2x06_01 bw2x06_0 vf1321_snyder_opener
Komiksowe Top 5