Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne.

Do takich można zaliczyć pomysł na historię, w której Batman zamienił się w magicznego dżina.

Historia, które już sam tytuł zapowiada sporą dziwaczność “The Bizarre Batman Genie”, ukazała się w 1963 roku w “Detective Comics #322” autorstwa Billa Fingera, Sheldona Moldoffa i Charlesa Paris.

Podstawowa koncepcja polega na tym, że był pewien facet, który miał magiczną lampę i magiczny proszek, po obsypaniu którym można było kogoś zamienić w dżina i ten ktoś musiałbyś spełnić trzy życzenia, zanim powrócił by do ludzkiej formy.

Gang złodziei postanowił ukraść lampę i magiczny proszek, a kiedy Batman i Robin pojawili, zbiry trafiły Batmana bombą dymną wypełnioną magiczny proszkiem i ten zniknął!

Po powrocie do swojej kryjówki złodzieje, wypróbowali lampę i rzeczywiście Batman został przekształcony w dżina, który spełniłby ich trzy życzenia. W pierwszej kolejności zażyczyli sobie zawartości mennicy Gotham City.

Robin próbował powstrzymać Batmana, ale Bat-Genie nie rozpoznał już swojego zaufanego pomocnika i posługiwał się zupełnie innym językiem.

Batwoman była poza miastem, więc to Robin i Bat-Girl musieli powstrzymać Bat-Genie. Dick miał kilka pomysłów jak pokrzyżować życzenie złodziei m.in. poprzez wymianę pieniędzy w mennicy na liście mięty, więc kiedy Bat-Genie opróżnił mennicę Gotham, nie było tam żadnych pieniędzy.

Nie chcąc być ponownie wyrolowanymi, złodzieje postanowili odpowiednio sformułować drugie życzenie, żeby nikt ich nie przechytrzył, ale Robin i Bat-Girl użyli podstępu, aby sprawdzić, czy Dick nie może ukraść lampę. Złapał ją, ale potem został spadł z mostu do jeziora, zakończywszy najwyraźniej swój żywot.

Kiedy złodzieje spróbowali wykorzystać swoje trzecie życzenie, byli zszokowani, widząc, że Batman znów jest człowiekiem! I szybko ich aresztował.

Jak się okazało, Robin wykorzystał ostatnie życzenie, kiedy spadał wody co uratowało mu życie i przywróciło Batmana do normy.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
7
2
godzin
1
4
minut
4
4
sekund
1
9
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5