Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak wydarzeń, które mogą dziwić. Do takich spraw można zaliczyć historię z “DC Super Stars #10” autorstwa Boba Rozakisa, Dicka Dillina i Franka McLaughlina, w której superbohaterowie DC pokonali złoczyńców, oszukując w grze w baseball.

Koncepcja numeru polega na tym, że złoczyńcy, Huntress i Sportsmaster debatują, czy Huntress powinna zostać superbohaterką, czy nie. Częściowo jej rozumowanie polega na tym, że bohaterowie zawsze znajdują sposób na wygraną. Sportsmaster postanawia rozwiązać tę kwestię, proponując sposób na przetestowanie tej teorii. Przerywa serię walk superbohaterów i superzłoczyńców, porywa uczestników i zmuszając ich do gry przeciwko sobie w grze w baseball.

Gra jest wyrównana do dziewiątej zmiany, kiedy Sportsmaster decyduje się odrzucić zasadę, że żadna drużyna nie może używać swoich super mocy, więc złoczyńcy zaczynają korzystać z ich mocy, ale nawet mimo tej przewagi superbohaterom udaje się zdobyć kolejny bazy.

Jednak gdy sytuacja się zmienia a na boisko wchodzi Plastic Man, ten wykorzystuje swoje ciało udając, że jego stopa jest bazą, sprawia, że złoczyńcy nie zaliczają bazy i tym samym, dzięki oszustwie wygrana przypada superbohaterom.

Następnie złoczyńcy i bohaterowie zostają odesłani z powrotem do swoich pierwotnych sytuacji i oczywiście, bohaterowie też wygrali wszystkie te walki.

W numerze zamieszczono też szczegółowy opis cały gry:

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
6
9
godzin
1
1
minut
0
2
sekund
4
0
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5