Na początku XXI wieku, Warner Bros. przymierzało się do realizacji nowego filmu z Batmanem, rozważnych było wiele projektów i jeden z nich, nad którym prace był dość zaawansowane. W jednym z ostatnich wywiadów scenarzysta Akiva Goldsman wspomina pracę przy “Batman vs. Superman”, który miał wyreżyserować Wolfgang Petersen.

„Napisałem[…] tę wersję Batmana v Supermana [około 2001 lub 2002] – kiedy Colin Farrell został obsadzony jako Batman, a Jude Law obsadzony jako Superman i Wolfgang Petersen miał reżyserować – byliśmy na etapie przygotowań i to była najmroczniejsza rzecz jaką kiedykolwiek widziałem. Zaczyna się od pogrzebu Alfreda, Bruce zakochuje się i porzuca bycie Batmanem, Joker zabija jego żonę, a potem odkrywasz, że to kłamstwo. Jak to, że sama miłość została ustawiona przez Jokera, aby złamać [Bruce’a]. Był to czas, w którym można było zebrać tego rodzaju historie w formie scenariusza, ale nie można było całkiem umiejscowić tego w świecie. W jakiś sposób oczekiwania wobec projektu – niezależnie od tego, czy to będzie publiczność, korporacja czy reżyser – nie były takie, jak sądzę, wyobrażaliśmy sobie, umieszczając je na stronach scenariusza.”

W dalszej części rozmowy Goldsman porównał swoje podejście do “Batman vs. Superman” do komiksu “The World’s Finest” z okresu Złotego Wieku, konkludując:

“To naprawdę byli Najlepsi na Świecie, w pewien mroczny i interesujący sposób. Myślę, że mogło być cudownie. Z drugiej strony nie jest mi smutno, że Superman Nica Cage’a nie powstał. Wydaje mi się, że przez cały ten czas mieliśmy wygrywać i unikać porażek (śmiech).”

Więcej o niezrealizowanym filmie “Batman vs. Superman” możecie przeczytać tutaj.

Źródło: Collider

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Trzeba pisać o zrealizowanych rzeczach. A nie o czymś czego nie ma.

Cage jako Superman 🙂 🙂

już za:
dni
4
9
3
godzin
0
9
minut
1
6
sekund
5
1
Kalendarium
Galeria
elbp-m4wmaal07b elbo3hau8aalinp batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2
Komiksowe Top 5