Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste, ale zastanawialiście się kiedy po raz pierwszy Batman i Robin ze względu na bohaterska działalność musieli zrezygnować z posiłku przegotowanego przez Alfreda?

W “Detective Comics #75” (autorzy: Cameron, Jack Burnley i Roussos) po raz pierwszy pokazano jak Alfred serwuje posiłek dla Dynamic Duo.

W “Batman #36” (autorzy: Alvin Schwartz, Paul Cooper i Ray Burnley) Alfred przerywa Dickowi i Bruce’owi kolację, aby poinformować ich, że Pingwin otworzył restaurację.

Jednak do pierwszego przerwania posiłku, w której sami bohaterowie odmawiają posiłku nastąpiło dopiero w “Batman #87” (autorzy: nieznanego scenarzysta, Bob Kane i Stan Kay), jednak w tym przypadku Bruce i Dick rezygnują tylko z deseru.

W “Batman #94” (autorzy: Edmond Hamilton, Sheldon Moldoff i Stan Kaye) otrzymujemy parodię sytuacji w której bohaterowie muszą zrezygnować z posiłku. W historii Alfred przekonany jest, że jest Batmanem, więc Bruce podaje mu obiad ale ten zostaje przerwany przez „Batmana”, gdy dostrzegana na niebie batsygnał.

Dopiero w “Detective Comics #234” z 1956 roku (autorzy Edmond Hamilton, Sheldon Moldoff i Stan Kaye) dostajemy pierwszy wyraźny przykład w którym Batmana i Robina, muszą w trakcie zrezygnować z posiłku przygotowanego przez Alfreda, aby walczyć z przestępczością.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
6
5
godzin
0
2
minut
3
6
sekund
4
3
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5