Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat i jedną z postaci, która praktycznie zawsze wspierała Bruce’a był wierny lokaj. Podczas wydarzeń z historii “Knightfall” postanowił on na dobre opuścić Wayne’a ale w jakich okolicznościach zdecydował się wrócić?

Bruce Wayne doznał złamania kręgosłupa podczas “Knightfall”. W roli Batmana zastąpił go Jean-Paula Valley, były zabójca znany jako Azrael. Lekarka Bruce’a, Shondra Kinsolving, została porwana, i przykuty do wózka inwalidzkiego Bruce zdecydował, że jeśli nie będzie Batmanem, to przynajmniej uratuje Shondrę. Alfred podróżował wraz ze swoim pracodawcą.

Jak się okazało, Shondra została porwana przez swojego byłego adoptowanego brata, który wiedział, że ta posiada zdolności psychiczne, które można wykorzystać do leczenia, ale także do zranienia. Bruce pod przykrywką członka brytyjskiej rodziny królewskiej zbliżył się do Shondry, a w “Batman: Legends of the Dark Knight #60” (autorzy: Denny O’Neil iEduardo Barreto) brat Shondry, znany teraz jako Benedict Asp, kazał jej użyć swoich mocy do zabicia sekretnej tożsamości Bruce’a. Ponieważ ta tożsamość była fasadą, tak naprawdę nie zabiła Bruce’a, ale było blisko.

Bruce został zabrany do szpitala, w którym lekarze byli przerażeni tym, jak ten zachowuje się po urazie kręgosłupa. Oglądając wiadomości o Aspie, Bruce podejmuje decyzje, że musi się nim zająć i uratować Shondrę.

Alfred powiedział mu, że nie będzie go już wspierać w tej drodze do samozagłady, ale Bruce nalegał, że musi zrealizować swój plan i uratować Shondrę, więc Alfred podjął decyzję o odejściu.

Przed wyjazdem Alfred skontaktował się z Jean-Paul Valleyem i poprosił go o pomoc Bruce’owi. Ale w końcu Bruce poradził sobie samemu i dzięki mocom Shondry uleczony został jego kręgosłup (choć w tym czasie ta postradała zmysły).

Alfred faktycznie przez rok był nieobecny, dopóki DC nie wypuściło 25 lat temu one-shotu “Nightwing: Alfred’s Return” autorstwa Alana Granta i Dicka Giordano.

Alfred przebywał w Londynie i ponownie spotkał się ze starą kochanką, która była (i nadal jest) aktorką. Jej syn wpadł w kłopoty i ta powiedziała Alfredowi, że to także jego syn.

Nightwing wiedział, że Batman nigdy nie posunąłby się do nieuszanowania decyzji Alfreda i wyśledzenia go, ale Dick pomyślał, że to go nie dotyczy, więc pojechał do Londynu, by sprowadzić Alfreda.

Najpierw jednak Alfred nasłał na Dicka policję. Kiedy sprawy między niemi zostają unormowane, Dick wyjaśnia Alfredowie co ostatnio zaszło i jak Bruce się zmienił.

Nightwing i Alfred ratują Anglię przed złoczyńcami. Niestety, syn Alfreda zostaje zabity, ale okazuje się, że jego ex okłamała go co do ojcostwa, aby ten pomógł jej. Alfreda nic już nie trzyma w Anglii, więc zgadza się wrócić do Gotham City.

Alfred powraca w “Batman #521” (autorzy: Doug Moench, Kelley Jones i John Beatty), ubiegając się o ofertę pracy w Wayne Manor, którą sam zamieścił w gazecie.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Alfred to ikona…

już za:
dni
3
7
6
godzin
1
3
minut
2
8
sekund
1
0
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
ehuzjvbx0airuls ehuzgc0x0aavtp1 young-justice-phantoms 118820899 118740251 eg7sv5gwsam3oiv
Komiksowe Top 5