Czy wydawca DC zmusił Juliusa Schwartza do dodania postaci w typie Edda „Kookie” Byrnesa do nowo utworzonej Ligi Sprawiedliwości?
Tak

Edward (Edd) “Kookie” Byrnes pod koniec lat 50. stał się wielka gwiazdą, kiedy postać grana przez niego w serialu “77 Sunset Strip” stała się narodową sensacją nastolatków. W pilotowym odcinku zagrał zabójcę, ale tak spodobał się widzom, że skłoniło to producentów do uczynienia go stałym członkiem obsady, znanym jako Kookie parkingowym z klubu sąsiadującym z biurem detektywistycznym.

Byrnes stał się tak popularny, że nagrał nawet hitową piosenkę z Connie Stevens pt. “Kookie, Kookie, Lend Me Your Comb”.

Kookie z “77 Sunset Strip” był znany z charakterystycznego zaczesywania włosów i pstrykania palcami.

W 1959 roku wyprodukowało film “Yellowstone Kelly”, w którym wykorzystano marketingowy potencjał gwiazdorskich aktorów ze wszystkich swoich seriali telewizyjnych, więc nie zabrało też Byrnesa.

Wszystko to prowadzi do “Brave and the Bold #28” z 1960 roku, w którym przedstawiono Justice League of America.

Pod koniec lat 50. Whitney Ellsworth, niegdyś najbardziej wpływowy redaktor w DC Comics, był prawie całkowicie odłączony od komiksowej strony firmy. Był szefem odpowiedzialnym za serial telewizyjny “Adventures of Superman” i przeniósł się do Kalifornii, a do 1960 roku był mocno zaangażowany w Hollywood i tylko bardzo sporadycznie latał z powrotem do Nowego Jorku, aby porozmawiać o komiksach.

Jednak jedną z niewielu głównych rzeczy, które zrobił w tym późnym okresie, było nakłonienie Juliusa Schwartza, który przygotowywał odnowioną wersję Justice Society of America pod nazwą Justice League of America autorzy: Gardner Fox i Mike Sekowsky), do wprowadzeniu nowej “spoko” postaci, o czym Schwartz opowiedział w wywiadzie dla Willa Murraya na potrzeby publikacji “TwoMorrows’ Alter Ego #38”.

Schwartz: Chciał mieć w niej “spoko” postać. I był program telewizyjny, którego nazwy nie pamiętam –
Murray: “77 Sunset Strip”.
Schwartz: Zgadza się, z facetem, który pstrykał palcami. A Whit Ellsworth powiedział: „Nazywa się Snapper Carr”. I umieściłem go w Lidze.

Tak więc, w “Brave and the Bold #28”, kiedy Starro przejmuje ludzkie umysły, jeden nastolatek, który wygląda jak Edd Byrnes, jest odporny. Flash zabiera Snappera ze sobą, aby dowiedzieć się, dlaczego ten jest odporny. Odkrywają, że Snapper używał wapnia na trawniku i w ten sposób Liga znajduje sposób na pokananie Starro, a Snapper zostaje członkiem zespołu.

Co ciekawe postać Snappera dłużej utrzymała się w Lidze Sprawiedliwości niż Kookie w 77 Sunset Strip!

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
6
9
godzin
1
0
minut
5
0
sekund
0
4

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
1
8
godzin
1
0
minut
5
0
sekund
0
4
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
bw2x06_05 bw2x06_04 bw2x06_02 bw2x06_01 bw2x06_0 vf1321_snyder_opener
Komiksowe Top 5