W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak wydarzeń, które mogą dziwić. Jak się okazuje zarówno przed i po Kryzysie, Superman zainspirował Nightwinga do wybrania superbohaterskiej tożsamości.

W “Superman #158” (autorzy: Edmund Hamilton, Curt Swan i George Klein) Superman i Jimmy Olsen udają do Bottled City of Kandor, aby pokonać grupę złych facetów, którzy zrujnowali dobre imię Supermana w Kandorze. Superman nie miał żadnych supermocy, gdy był w Kandorze, więc musiał walczyć bez nich ze złoczyńcami. A ponieważ imię Supermana zostało zrujnowane, musiał przyjąć tajną tożsamość. Więc on i Jimmy zostali bohaterami w stylu Batmana i Robina, czyli Nightwingiem i Flamebirdem.

Wiele lat później, kiedy Dick Grayson zrezygnował z bycia Robinem i przyjął nową superbohaterską tożsamość, Marv Wolfman i George Perez wyraźnie chcieli, aby nowa tożsamość Dicka odzwierciedlała Batmana i Supermana, którzy mieli na niego duży wpływ, więc został Nightwingiem w “Tales of the Teen Titans #44” (autorzy: Marv Wolfman, George Perez, Dick Giordano i Mike DeCarlo).

Później nastąpił “Kryzys na Nieskończonych Ziemiach” i kontinuum DC zostało zresetowane. Nightwing wciąż był Nightwingiem, ale nie było Bottled City of Kandor (ostatecznie pojawiło się, ale wiele lat później), zanim Nightwing stał się Nightwingiem, więc Superman zostający Nightwingiem, nie mógł już być powodem dla którego Dick się zdecydował na ten pseudonim.

Przez lata nikt nie zwracał na to uwagi, dopóki Chuck Dixon, Scott Beatty, Scott McDaniel i Andy Owens nie zrobili drugiej części “Nightwing Year One”, gdzie widzimy Dicka (po rezygnacji z bycia Robinem), który odwiedza Clarka Kenta, a Clark opowiada Dickowi o starożytnym Kryptońskim bohaterze, którego imię to Nightwing.

W obecnym kontinuum DC, “Nightwing #9” (autorzy: Tima Seeleya, Marcio Takary i Marcello Maiolo) pokazuje, że sytuacja po Kryzysie pozostała taka sama.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
4
9
2
godzin
1
1
minut
2
9
sekund
3
1
Kalendarium
Galeria
elrmumauwaaah2g elrmsirvcaa5nxb elrhwohucaa6ef4 elrhtbgvkaqaew1 the-suicide-squad-empire_002 the-suicide-squad-empire_001
Komiksowe Top 5