W historii komików wiele rzeczy może dziś dziwić. Jedne z nich dotyczą przedstawianych historii, a inne pozostałych kwestii. Do takich dziwnych kwestii można zaliczyć sytuację w której seria “World’s Finest Comics” stała się komiksem o współpracy Supermana z innymi bohaterami, ale bez udziału Batmana.

Do 1970 roku Batman i Superman współpracowali regularnie w “World’s Finest Comics” przez ponad 15 lat. Jednak kilka lat wcześniej Batman przejął serię “Brave and the Bold”, która stała się komiksem o Batmanie i dlatego nowy redaktor “World’s Finest Comics”, Julius Schwartz, uważał, że seria lepiej się sprawdzi jako komiks o współpracy Supermana z innymi bohaterami. Zmianę ogłosili w kolumnie z listami w “World’s Finest Comics #196”, ale wprowadzono ją “World’s Finest Comics #198”, gdzie również wyjaśniono zmianę w kolumnie z listami.

Ze względu na tę zmianę, w 200. numerze “World’s Finest Comics”, Superman połączył siły z Robinem a nie Batmanem.

Batman pojawił się dwa numery później.

W końcu, zaledwie dwa lata po zmianie (seria była dwumiesięcznikiem), w “World’s Finest Comics #214” ukazała się ostatnia tego typu historia, w której Superman współpracował z Vigilantem.

W kolejnym numerze pod okiem nowego redaktora, Murraya Boltinoffa i nowego scenarzysty Boba Haneya i rozpoczęto powrót do duetu Superman/Batman wraz z wprowadzeniem ich DZIECI! W kolumnie od redakcji zmianę skomentował Haney.

Dwa numeru później ukazała się pierwsza, po przerwie, tradycyjna historia współpracy Batmana i Supermana.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
2
9
4
godzin
0
8
minut
2
3
sekund
2
9
Kalendarium
Galeria
bw_2x13_11 bw_2x13_10 bw_2x13_09 bw_2x13_08 bw_2x13_07 bw_2x13_06
Komiksowe Top 5