Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak wydarzeń, które mogą dziwić. Zapewne większość wie, że Bruce Wayne został sierotą, kiedy był jeszcze dzieckiem, ale jak się okazuje wydawcy DC nie zawsze o tym pamiętali.

Już w pierwszej historii przedstawiającej origin Batmana w “Detective Comics #33” autorstwa Bill Fingera i Boba Kane’a, wyraźnie widać, że Bruce był dzieciakiem, kiedy stracił rodziców. Tak samo zobrazowano go w “Batman #47” (autorzy: Bill Finger, Bob Kane i Charles Paris), czy w “Detective Comics #457” (autorzy: Denny O’Neil i Dick Giordano), gdzie zadebiutowała postać dr Leslie Thompkins co miało związek z tym, że trauma dotknęła Bruce’a w tak młodym wieku.

W “The Untold Legend of Batman #1” (autorzy: Len Wein, John Byrne i Jim Aparo) Bruce także jest dzieckiem i to nie zmieniło się ani w “Dark Knight Returns #1” (autorzy: Frank Miller i Klaus Janson), gdzie wygląda na jeszcze młodszego, czy w “Batman: Year One” (autorzy: Franka Millera i David Mazzucchelli), ani także w “Superman/Batman #1” (autorzy: Jeph Loeb i Ed McGuinness).

Natomiast w historii “To Kill a Legend” z “Detective Comics #500” (autorzy: Alan Brennert i Dick Giordano) wyraźnie powiedziano, że Bruce Wayne miał 8 lat, kiedy na jego oczach zabito mu rodziców.

We wszystkich najbardziej znanych wersjach śmierci Wayne’ów, Bruce jest dzieckiem.

Jednak jak się okazuje twórcy komiksów nie zawsze o tym pamiętali.

W “Detective Comics #235” (autorzy: Bob Finger, Sheldon Moldoff i Stan Kaye) z 1956 roku, Batman odkrywa, że na pomysł bycia Batmanem wpadł na podstawie kostiumu, który jego ojciec Thomas Wayne nosił na imprezie kostiumowej, gdy Bruce był dzieckiem. Wydarzenia z tej imprezy przyczyniły się do śmierci Wayne’ów, ale doszło do tego 10 lat później. Więc nawet jeśli założymy, że w scenach retrospekcji mały Bruce ma 3 lata (a wygląda na więcej), to oznacza, że stracił rodziców będąc już nastolatkiem.

Jednak o wiele dziwniejsza jest historia z “Adventure Comics #275” (autorzy: Jerry Coleman i George Papp), w której Wayne’owie przeprowadzili się do Smallville i Bruce uczęszczał do liceum zanim jego rodzice zginęli!

Pod koniec historii Bruce odkrywa tajną tożsamość Superboya, ale chce zostać zahipnotyzowany, aby o tym zapomnieć. Jego rodzina przenosi się z powrotem do Gotham City w następnym roku, więc NAJWCZEŚNIEJ jego rodzice mogli zostać zabici dopiero rok później, czyli Bruce byłby licealistą, kiedy doszłoby do zabójstwa Wayne’ów.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
6
7
godzin
2
2
minut
0
9
sekund
0
2
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5