W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne.

Do takich można zaliczyć pomysł na historię, w której Batman musiał zmierzyć się z sytuacją, w której jego pies zyskuje supermoce i zwraca się przeciwko niemu. Taka nietypowa opowieść znalazła się w “Batman #158” (autorzy: Dave Wood, Sheldon Moldoff i Charles Paris).

Numer rozpoczyna się, gdy Batman i Robin zostawiają Ace’a za sobą, ale są zszokowani, gdy ten nagle pojawia się … z supermocami!

Bohaterowie przypuszczają, że uzyskał swoje moce od niektórych chemikaliów. Ale wkrótce dowiadujemy się, że jest to sprawka irytującego chochlika, Bat-Mite’a, który postanowił dać Ace’a moce w celu pomocy Batmanowi i Robinowi w walce z kryminalistami, a także dlatego, że, było to zabawne.

Początkowe nowe moce Ace’a bardzo pomagały bohaterom, ale wszystko się zmieniło, gdy opary z kopalni sprawiły, że pies stał się bardzo podatny na sugestię, co niezwłocznie postanowili wykorzystać złoczyńcy, nakłaniając Ace’a, by ten atakował Batmana i Robina.

Bat-Mite nie zamierza jednak porzucać bohaterów i zapewnia im tarcze chroniące przed płomiennym oddechem Ace’a, a gdy złoczyńcy ponownie chcą wykorzystać opary, chochlik postanawia pozbawić psa supermocy, bo jak się okazuje opary działały na niego tylko kiedy miał supermoce.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
2
9
4
godzin
0
9
minut
3
1
sekund
2
6
Kalendarium
Galeria
bw_2x13_11 bw_2x13_10 bw_2x13_09 bw_2x13_08 bw_2x13_07 bw_2x13_06
Komiksowe Top 5