W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne.

Do takich można zaliczyć pomysł na historię, w której Batman musiał zmierzyć się z sytuacją, w której jego pies zyskuje supermoce i zwraca się przeciwko niemu. Taka nietypowa opowieść znalazła się w “Batman #158” (autorzy: Dave Wood, Sheldon Moldoff i Charles Paris).

Numer rozpoczyna się, gdy Batman i Robin zostawiają Ace’a za sobą, ale są zszokowani, gdy ten nagle pojawia się … z supermocami!

Bohaterowie przypuszczają, że uzyskał swoje moce od niektórych chemikaliów. Ale wkrótce dowiadujemy się, że jest to sprawka irytującego chochlika, Bat-Mite’a, który postanowił dać Ace’a moce w celu pomocy Batmanowi i Robinowi w walce z kryminalistami, a także dlatego, że, było to zabawne.

Początkowe nowe moce Ace’a bardzo pomagały bohaterom, ale wszystko się zmieniło, gdy opary z kopalni sprawiły, że pies stał się bardzo podatny na sugestię, co niezwłocznie postanowili wykorzystać złoczyńcy, nakłaniając Ace’a, by ten atakował Batmana i Robina.

Bat-Mite nie zamierza jednak porzucać bohaterów i zapewnia im tarcze chroniące przed płomiennym oddechem Ace’a, a gdy złoczyńcy ponownie chcą wykorzystać opary, chochlik postanawia pozbawić psa supermocy, bo jak się okazuje opary działały na niego tylko kiedy miał supermoce.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
6
4
godzin
0
6
minut
0
9
sekund
2
8
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
ditf-opening-titles-batman-batcycle2 ditf_blucover eiycymbuyaabes4 ditf-opening-titles-joker-ras ditf-opening-titles-batman-batcycle ditf-batman-logo
Komiksowe Top 5