Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak wydarzeń, które mogą dziwić, albo historii w których ciężko znaleźć jakiś sens. Do takich można zaliczyć historię z “Detective Comics #275” (autorzy Bill Finger, Sheldon Moldoff i Charles Paris) z 1959 roku, w której Batman zostaje Zebra Batmanem.

Historia rozpoczyna się, gdy Batman i Robin próbują powstrzymać bandę kryminalistów okradających muzeum. Naszych bohaterów zaskakuje jednak przywódca złoczyńców, który wygląda jak zebra i jest w stanie strzelać do nich wiązką energii, która skutecznie uniemożliwia bohaterom kontynuowanie pościgu.

Jak wynika z późniejszego wyjaśnienia, paski na stroju złoczyńcy, to “linie siły”, który ten przy pomocy specjalnego urządzenia w pasie jest w stanie kontrolować.

Kiedy Dynamic Duo wpadają na trop złodziei sprawy przyjmują zły obrót dla Batmana, który w kryjówce zbirów przypadkowo przekształca w Zebra Batmana! Bez specjalnego urządzenia nie jest jednak w stanie kontrolować linii siły i dlatego nikt nie może się do niego zbliżyć. Wizja przyszłość wydaje się dla naszego bohatera tragiczna, bo nawet gdy chciał żyć jako Bruce Wayne, to obecność linii siły ujawniłyby jego sekretną tożsamość.

Na szczęście Batmanowi udaje się wrócić do normalnego stanu, poprzez naładowanie pokrywy do kanału, aby odwrócić polaryzację Zebra Mana i tym samym przyciągnąć się do niego i zdobyć jego urządzenie.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
6
7
godzin
1
5
minut
3
5
sekund
0
6
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5