Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne. Do takich można zaliczyć okoliczności w których doszło do ślub Batmana i Tali.

Historia autorstwa Denny’ego O’Neil i rysowników Michaela Goldena i Dicka Giordano ukazała się na łamach “DC Special Series #15” w 1978 roku.

Wszystko zaczyna się, gdy Batman wraca do jaskini, aby trochę poćwiczyć i jest zszokowany, gdy okazuje się, że worek treningowy został wypełniony gazem usypiającym. Po ocknięciu dowiaduje się, że ożenił się z Talią al Ghul.

To, że bohater nie przypomina sobie by powiedział “tak”, nie ma znaczenia. To nie żadne zaręczyny czy coś w tym rodzaju, razem z Talią są małżeństwem.Batman, sprytnie, postanawia zachowywać się tak, jakby pogodził się z nową sytuacją i niemniej nie ma nic przeciwko dzieleniu łoża z Talią. Ale oczywiście tylko udaje zainteresowanie i przy sprzyjającej okazji nokautuje Talię i ucieka do Gotham City, by przygotować się na przybycie Ra’sa i jego ludzi. Udaje mu się pokrzyżować ich plany, ale złoczyńcom udaje się uciec. Batman odnajduje ich na statku, ale oszołomiony przez gaz staje się łatwym celem. Niespodziewanie ratuje go Talia, która strzela do napastnika, by uratować męża. Ale potem odchodzi wraz z ojcem.

Mike W. Barr później opowiedział o tym małżeństwie w swojej klasycznej historii “Son of the Demon” (w której Batman i Talia ostatecznie skonsumowali małżeństwo, a Talia urodziło dziecko).

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

I super- bohater chce żyć jak ludzie…

już za:
dni
3
7
1
godzin
2
3
minut
2
4
sekund
1
0
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5