Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

W historii komików wiele rzeczy może dziś dziwić. Być może zastanawialiście z czego to wynika, że liczni złoczyńcy z Gotham City na swoje kryjówki wybierają opuszczone lunaparki.

W “Batman #495” Joker i Strach na Wróble zwabili policjantów do opuszczonego parku rozrywki. Wszyscy też pamiętają o opuszonym lunaparku w “Batman: The Killing Joke”, a podczas No Man’s Land w “Batman #569” (autorzy: Janet Harvey, Sergio Cariello and Matt Ryan) ujawniono, że jedna z części Gotham City nazywa się “Amusement Mile”.

Ale dlaczego tak duży obszar miasta tworzą opuszczone lunaparki?

Z “Batman: Streets of Gotham #4” (autorzy: Paul Dini, Dustin Nguyen i Derek Fridolfs) dowiadujemy się, że kiedy Gotham City było bardziej przemysłowym miastem, między dwoma biznesmenami wybuchła wielka wojna o stworzenie najlepszego parku rozrywki by robotnicy mieli gdzie wydawać swoje pieniądze.

Kiedy fabryki zostały zamknięte, wszystkie wesołe miasteczka przestały działać, a nowy złoczyńca o imieniu Broker kupił je i zaczął je wynajmować superzłoczyńców szukającym kryjówek.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Lunapark to taki motyw, który jest powielany. Czy słusznie? O tym powinni się wypowiedzieć czytelnicy komiksów o Batmanie.

już za:
dni
3
6
8
godzin
1
4
minut
2
4
sekund
2
6
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5