Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne. Do takich można zaliczyć pomysł na historię, w której przedstawiono ślub Batmana z Batwoman, który okazał się dużym zmartwieniem dla Robina.

Całą sprawę przedstawiono w “Batman #122” z 1959 roku (autorzy: Bill Finger, Sheldon Moldoff i Ray Burnley). Na początku historii Bruce Wayne udaje się na randkę z Kathy Kane, o której Bruce i Dick Grayson wiedzą, że jest Batwoman, podczas gdy ona nie wie, że Bruce i Dick to Batman i Robin.

Robin ucina sobie drzemkę i zostaje obudzony przez Bruce’a, który przekazują mu radosną nowinę, że ożenił się z Kathy.

Początkowo bohaterowie próbują ukryć swoją sekretną tożsamość przed Kathy, ale zaczyna się nudzić gdy zostaje porzucona przez Bruce’a i Dicka i postanawia ponownie zacząć działać jako Batwoman. Batman nie jest z tego zadowolony, więc konfrontuje się z nią, po powrocie do domu. Ujawnia prawdę i zaskakują ją, stwierdzając, że Kathy musi zrezygnować z bycia Batwoman, skoro są już małżeństwem!

Bohaterka oczywiście to ignoruje, i pojawia się na następnym miejscu zbrodni w jednym z zapasowych kostiumów Batmana, po tym jak ten kazał Robinowi schować jej kostium, ale strój jest zbyt luźny i maska spada, co ujawnia sekretną tożsamość Batmana, co doprowadza Robina do szaleństwa.

Oczywiście wszystko to okazuje się tylko snem, ale Bruce nie wydaje się wykluczać w przyszłość możliwości ożenku, co nie uspokaja Dicka.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Rozumiem, że Robin był zazdrosny…

już za:
dni
3
7
1
godzin
0
6
minut
2
7
sekund
1
1
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5