Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

W wieku 81 lat, w nocy 11 czerwca, zmarł Dennis O’Neil, jeden z najważniejszych scenarzystów – a potem redaktorów – komiksów z Batmanem.

O’Neil dołączył do DC Comics pod koniec lat 60., gdzie pracował nad wieloma postaciami i seriami, w tym nad słynnym tytułem z Green Lanternem i Green Arrowem poruszającym problemy społeczne i polityczne.

W latach 70. pracował nad komiksami z Batmanem tworząc ikoniczny duet z ilustratorem Nealem Adamsem. We dwójkę przywrócili wizerunek Mrocznego Rycerza znany z pierwszych opowieści, odcinając się w zupełności od klimatu, który towarzyszył mu w szczególności w serialu z Adamem Westem. W podobny sposób odświeżył także postać Jokera oraz Two-Face’a.

Od 1986 do 2000 roku pełnił rolę redaktora komiksów z Batmanem. Podczas całej swojej kariery w DC, dla świata Mrocznego Rycerza współtworzył takie postaci, jak Ra’s Al-Ghul, Azrael, czy Leslie Thompkins. Sprawował także pieczę m.in. nad słynną sagą Knightfall.

Jego jedną z ostatnich prac związanych z Batmanem czytelnicy mogli znaleźć w Detective Comics #1000.

Źródło: GamesRadar+

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Zawsze szkoda osoby zmarłej. A tu jeszcze taki pisarz. Który tyle dobrego zrobił dla światowego komiksu. Oby tam zaznał tego w co wierzył.

Przepraszam, ale muszę – “oby tam zaznał tego w co wierzy”. Oby zaznał makaronu na głowie, albo orbitalnych królików, bo może w nie wierzył?

To nie tylko pisarz, ale i twórca kilku postaci w dziejach Batmana, które zmieniły jego życie. Zawsze pisał dobre scenariusze i bardzo dobrze dbał o kwestie redakcyjne przez cholera tyle lat. 😥

🙁

już za:
dni
3
6
7
godzin
1
6
minut
0
8
sekund
2
2
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5