Masowe zwolnienia w WarnerMedia wpłynęły też na liczne grono wysoko postawionych pracowników DC Comics, jak podaje The Hollywood Reporter.

Wśród osób, o których mówi się, że tracą swoje stanowiska, są redaktor naczelny Bob Harris, starszy wiceprezes ds. strategii wydawniczej i usług wsparcia Hank Kanalz, wiceprezes ds. marketingu i usług kreatywnych Jonah Weiland, wiceprezes ds. globalnych inicjatyw wydawniczych i strategii cyfrowej Bobbie Chase, starszy redaktor Brian Cunningham oraz redaktor naczelny Mark Doyle, który nadzorował wprowadzenie powieści graficznych Black Label. Jim Lee pozostanie na stanowisku dyrektora kreatywnego.

Według źródeł pracę straci 1/3 pracowników redakcji DC Comics. Wiele wskazuje, że szybkimi krokami zbliża się koniec platformy DC Comics, w której zwolnienia dotknęły większość pracowników, o czym już spekulowano od czasu uruchomienia HBO Max. DC Universe wystartowało 2018 roku i oprócz dostępu do komiksów specjalnie dla stworzono seriale “Titans”, “Doom Patrol”, “Swamp Thing” i “Stargirl”, a także animowane “Young Justice” i “Harley Quinn”. W ramach platformy emitowany był też codzienny program DC Daily, który zakończył emisję na początku lipca. Niektóre z tych programów już dostępne były w HBO Max.

Ofiarą zwolnień zostało też DC Direct, wewnętrzny producent produktów marketingowych i przedmiotów kolekcjonerskich. Oddział został zamknięty po 22 latach, co było kolejnym posunięciem, o którym mówiono, gdy Warner Bros. Consumer Products zaczął odgrywać bardziej istotną rolę w sprzedaży produktów marketingowych DC.

Informacje o masowych zwolnieniach wypłynęły niespełna dwa tygodnie przed wielkim konwentem online DC FanDome, który odbędzie się 22 sierpnia i w którym wezmą udział liczni goście związani z DC.

Źródło: THR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
4
9
3
godzin
0
9
minut
0
4
sekund
5
6
Kalendarium
Galeria
elbp-m4wmaal07b elbo3hau8aalinp batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2
Komiksowe Top 5