Współtwórca “Batman: Three Jokers”, rysownik Jason Fabok, szczegółowo opisał pseudonimy i różne osobowości tytułowych trzech złoczyńców.

W nadchodzącej miniserii DC Black Label “Batman: Three Jokers” Geoffa Johnsa i Jasona Faboka pojawią się trzy wyraźnie różne wcielenia Księcia zbrodni, zagrażające rodzinie Batmana. Według Faboka, każdy z złoczyńców był bezpośrednio inspirowany odpowiednimi epokami, w których zadebiutowali i noszą własne przydomki.

„Największym z nich jest Joker Złotej Ery, którego nazwaliśmy „Jokerem kryminalistą” (Criminal Joker). Jest tym który praktycznie się nie uśmiecha. To nawiązuje do “Batman #1″ z 1940 roku, gdzie są te przerażające panele, na których się nie uśmiecha, a potem są przerażające panele z dużymi uśmiechami i tak dalej” – wyjaśnił Fabok w wywiadzie dla Games Radar. „Zdecydowaliśmy się skupić na nieuśmiechniętej części co jest o wiele bardziej przerażające. To zimna, wyrachowana wersja Jokera, przestępczy geniusz.”

„Następnie mamy “błazeńskiego Jokera” (Clownish Joker), jak go nazywamy. Jest to klasyczny Joker z lat czterdziestych i pięćdziesiątych, więc wszystko z nim związane jest pogodniejsze, głośniejsze i bardziej ckliwe – jak wielkie gagi, które wydarzyłyby w komiksach z lat 50. takie rzeczy były bardzo zabawne – dodaje Fabok. „Później mamy współczesnego Jokera, którego nazywamy „Jokerem komediantem” (Comedian Joker). To Joker z Zabójczego Żartu. Jest bardzo psychotyczny i po prostu zły. Zawsze się uśmiecha i rechocze. Dużo czerpałem z tego, jak Brian Bolland narysował go w tych klasycznych historiach.”

„Każdy z nich jest inny. Jednak każdy z nich wydaje się być częścią innych wersji Jokera” – dodaje Fabok. “To właśnie sprawia, że ​​tajemnica jest jeszcze zabawniejsza.”

Napisany przez Geoffa Johnsa i zilustrowany przez Jasona Faboka, “Batman: Three Jokers #1” trafi do sprzedaży w USA 25 sierpnia.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
6
5
godzin
1
5
minut
1
9
sekund
1
5
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5