Forum

Już wkrótce
  • "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" w HBO3 - 20 Sie 2018, 16:00
  • "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" w HBO3 - 21 Sie 2018, 07:40
  • New Teen Titans: Kontrakt Judasza (WKKDC) - 22 Sie 2018,
  • Batman – Detective Comics – Liga Cieni, tom 3 - 22 Sie 2018,
LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI: MROK
/JUSTICE LEAGUE: DARK/

Data wydania (Polska): 24.05.2017
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa: 34,99 PLN
Rok produkcji: 2017
Czas trwania filmu: 73 minuty
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polska (lektor), angielska, węgierska, czeska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, rumuńskie, chińskie, węgierskie, arabskie, portugalskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: Zapowiedź animowanego filmu ze świata DC Universe: MŁODZI TYTANI: ZDRADZIECKI PAKT i wiele więcej
Opis: Gdy niewinni obywatele zaczynają popełniać zbrodnie w Metropolis i Gotham City, Liga Sprawiedliwości podejrzewa, że przyczyną tego jest… magia! Zaczyna się wyścig z czasem. Batman będzie musiał szukać pomocy u jedynego człowieka, który może się przeciwstawić nadnaturalnym mocom: Johna Constantine’a. Przygotuj się na spacer po ciemnej stronie sprawiedliwości w zupełnie nowym oryginalnym filmie ze świata DC Universe! >>>WIĘCEJ O FILMIE

“Liga Sprawiedliwości: Mrok”, to historia z gatunku dark fantasy ze sporą domieszką horroru. Tym razem widzowie mają okazje poznać postaci z mroczniejszych zakątków świata DC.

Waszyngton, Metropolis, Gotham zwykli mieszkańcy tych miast zaczynają doświadczać piekielnych wizji pod wpływem, których popełniają straszliwe zbrodnie. Tym razem Liga Sprawiedliwości jest bezsilna. Do akcji wkraczają : John Constantine, Zatana, Deadman, Jason Blood/Etrigan, Czarna Orchidea i Batman. Intryga jest zawiła i trzyma w napięciu, przy okazji przybliżając nam mniej znane postaci z filmów i komiksów DC.

Scenarzyści w fabułę filmu zgrabnie wpletli genezy takich postaci jak Deadmana czy Demona Etrigana nie zapominając o głównym wątku fabularnym. Historia jest sprawnie poprowadzona. Elementy komediowe i grozy, mają odpowiednie miejsce w scenariuszu. Co ciekawe Batman jest ukazany, jako pomrukujący sceptyk. Jego chłodne podejście do różnych nadprzyrodzonych sytuacji, pomaga kilka razy wyjść bohaterom z opresji. Jak wiadomo postać Mrocznego Rycerza świetnie sprawdza się w konwencji grozy. Choć akurat w omawianym filmie nie gra pierwszych skrzypiec i można odnieść wrażenie, że jest potraktowany z przymrużeniem oka.

Twórcy nakreślili dość solidnie każdą z postaci. Poznajemy relacje między Constantinem a Zataną i Constantinem a Etriganem. Ciekawie ukazana jest postać Orchidei, będącej cielesną manifestacją magii Domu tajemnic. W filmie ważną rolę odgrywa Swamp Thing (Bagniak) i chyba jest to pierwszy debiut tej postaci w pełnometrażowym filmie WB/DC.

Mroczniejszy ton filmu przypadnie do gustu starszym widzom. Zwłaszcza, że z ostatecznej bitwy z siłami ciemności nie wszyscy członkowie drużyny wyjdą żywi. Choć intryga nie należy do oryginalnych, to elementy grozy i świetna dynamiczna animacja powinna usatysfakcjonować nawet wybrednego widza. “Justice League: Dark” nie jest może krwawym horrorem, ale ostatecznie mrok i tajemnica wraz z ciekawie napisanymi postaciami czynią z tej animacji kawałek solidnego kina.

Wisienką na torcie są dodatki i zapowiedzi filmów jakie na naszym rynku wydał i wyda wydawca Galapagos, któremu dziękujemy za udostępnienie filmu do recenzji.

Ocena: 4,5 nietoperka

Recenzował: Bullet

Poprzednia Strona

"Młodzi Tytani: Akcja! Film"
w kinach od
10.08.2018


Premiera filmu "Joker" za
dni
4
1
1
godzin
0
9
minut
5
1
sekund
2
1

Sonda

Jak oceniasz film "Młodzi Tytani: Akcja! Film"?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Galeria

am_27187823783278234834 dkegrpfuyaagdyi dkegykhu8aib502 ttg-trl-028 ttg-sxsw-122 ttg-sxsw-038

Komiksowe Top 5