Forum

Już wkrótce
  • Pennyworth 1x09 - 22 Wrz 2019,
  • "Scooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszaki" w CN - 22 Wrz 2019, 08:30
  • "Mroczny rycerz powstaje" w TVN7 - 22 Wrz 2019, 21:00
  • Batman – Ślub, tom 7 - 27 Wrz 2019,

   BATMAN BEYOND: RETURN OF THE JOKER

Batman Beyond: Return of the Joker – pełnometrażowa animacja osadzona w realiach serialu znanego u nas jako: Batman – 20 lat później wprowadza do uniwersum najgroźniejszego z wrogów Batmana teraźniejszości – Jokera.

Jak się okazuje Joker jest jedynym wrogiem Bruce’a Wayne’a, o którym Terry McGinnis nie wie wszystkiego. Co więcej Joker powinien być martwy! I w tym momencie rozpoczyna się śledztwo jednego z największych detektywów na Ziemi i jego następcy. Niestety zostało ono poprowadzone podobnie jak w przypadku Mystery of the Batwoman kiedy to odpowiedź mamy już na tacy, a najsprytniejsi ze sprytnych nie są w stanie jej odgadnąć. Ostatecznie tożsamość nowego Jokera powinna nas zaskoczyć, ale tego nie robi. Szkoda, bo do momentu rozwiązania zagadki następującego około połowy filmu wszystko ogląda się przyjemnie, a fabuła jest wciągająca.

Animacja jest bardzo ładna, znana z Batman: TAS, czy serialu o Batmanie przyszłości. Nie da się jednak ukryć, że jest ona w starym stylu co nie każdemu musi przypaść do gustu.

Wraz z powrotem Jokera powraca także Mark Hammila, a także Kevin Conroy czyli dwaj etatowi i bez wątpienia najodpowiedniejsi ludzie do podkładania głosów odpowiednio Jokerowi i Batmanowi.

Muzyka tworzona przez Kristophera Cartera przypadła mi do gustu. To zdecydowanie najlepsza muzyka do animacji DC jaką słyszałem od dłuższego czasu. Mogłoby jej być jednak więcej.

Film miał bardzo duży potencjał, niestety został on zmarnowany. Twórcy po raz kolejny obniżyli bystrość umysłu dwóch Batmanów i na siłę próbowali ukryć coś co było już dawno odkryte. Pozycja jedynie dla fanatyków Batman Beyond, jednak wśród pełnometrażowych animacji z Człowiekiem-Nietoperzem umieściłbym ją na środku listy.

Autor recenzji: Zakrza

Ocena: 3 GACKI


Poprzednia Strona

Premiera filmu "Joker" za
dni
1
1
godzin
1
1
minut
1
1
sekund
0
1

Kalendarium

Sonda

Wrażenia po ostatecznym zwiastunie “Jokera”

  • Jest extra! (48%, Głosów: 46)
  • Dobry, chcę więcej (25%, Głosów: 24)
  • Cały czas mam wątpliwości (12%, Głosów: 11)
  • Nic dobrego z tego nie będzie (8%, Głosów: 8)
  • Niezły, ale czegoś brakuje (6%, Głosów: 6)

Głosujących: 95

Galeria

ttgo_vs_tt002 ttgo_vs_tt001 ttgo_vs_tt ee6arh4wkait9oy ee10yczu8aaw8hp ee10ycxvuaawse3

Komiksowe Top 5