Forum

Już wkrótce
  • Harley Quinn 2x02 - 10 Kwi 2020,
  • Batman – Koszmary, tom 10 - 15 Kwi 2020,
  • Harley Quinn 2x03 - 17 Kwi 2020,
  • "Legion samobójców" w TVN - 17 Kwi 2020, 20:00

   BATMAN BEYOND: RETURN OF THE JOKER

Batman Beyond: Return of the Joker – pełnometrażowa animacja osadzona w realiach serialu znanego u nas jako: Batman – 20 lat później wprowadza do uniwersum najgroźniejszego z wrogów Batmana teraźniejszości – Jokera.

Jak się okazuje Joker jest jedynym wrogiem Bruce’a Wayne’a, o którym Terry McGinnis nie wie wszystkiego. Co więcej Joker powinien być martwy! I w tym momencie rozpoczyna się śledztwo jednego z największych detektywów na Ziemi i jego następcy. Niestety zostało ono poprowadzone podobnie jak w przypadku Mystery of the Batwoman kiedy to odpowiedź mamy już na tacy, a najsprytniejsi ze sprytnych nie są w stanie jej odgadnąć. Ostatecznie tożsamość nowego Jokera powinna nas zaskoczyć, ale tego nie robi. Szkoda, bo do momentu rozwiązania zagadki następującego około połowy filmu wszystko ogląda się przyjemnie, a fabuła jest wciągająca.

Animacja jest bardzo ładna, znana z Batman: TAS, czy serialu o Batmanie przyszłości. Nie da się jednak ukryć, że jest ona w starym stylu co nie każdemu musi przypaść do gustu.

Wraz z powrotem Jokera powraca także Mark Hammila, a także Kevin Conroy czyli dwaj etatowi i bez wątpienia najodpowiedniejsi ludzie do podkładania głosów odpowiednio Jokerowi i Batmanowi.

Muzyka tworzona przez Kristophera Cartera przypadła mi do gustu. To zdecydowanie najlepsza muzyka do animacji DC jaką słyszałem od dłuższego czasu. Mogłoby jej być jednak więcej.

Film miał bardzo duży potencjał, niestety został on zmarnowany. Twórcy po raz kolejny obniżyli bystrość umysłu dwóch Batmanów i na siłę próbowali ukryć coś co było już dawno odkryte. Pozycja jedynie dla fanatyków Batman Beyond, jednak wśród pełnometrażowych animacji z Człowiekiem-Nietoperzem umieściłbym ją na środku listy.

Autor recenzji: Zakrza

Ocena: 3 GACKI


Poprzednia Strona

Premiera filmu "The Batman" za
dni
4
4
3
godzin
0
7
minut
4
1
sekund
1
0

Kalendarium

Sonda

Co sądzisz o Batmobilu z "The Batman"?

  • Podoba mi się (57%, Głosów: 55)
  • Za mało Batmanowy (28%, Głosów: 27)
  • To nie Bamtobil (15%, Głosów: 15)

Głosujących: 97

Galeria

6fdf787e v6uaclwb 6667b7cb 1f5eedde 93101ea4 6d42b0e8

Komiksowe Top 5