Forum

Już wkrótce
  • "Liga Sprawiedliwości" w HBO2 - 22 maja 2019, 16:30
  • Metal – Mroczni Rycerze, tom 2 - 23 maja 2019,
  • "Liga Sprawiedliwości" w HBO2 - 23 maja 2019, 09:25
  • "Lego Przygoda 2" (DVD/BD/4K) - 27 maja 2019,


W świecie komiksowym zawsze była taka żądza, były połączyć siły dwóch najbardziej różniących się bohaterów – Mrocznego Batmana i pokojowego Supermana. Ich przygody były często pokazywane razem w inscenizacjach komiksowych, ale na małym ekran (i na dużym też) nigdy się nie pojawili się razem. Tą sytuację zmienił Paul Dini i Bruce Timm, produkując film animowany pod roboczym tytułem Batman & Superman: World’s Finest.

Kilka słów o fabule. Joker wykrada w sklepie z pamiątkami zieloną figurkę mitycznego, japońskiego smoka. Po analizie Batmana okazuje się, że figurka została stworzona z Kryptonitu( skały pozaziemskiej, która pochodziła z Kryptonu – rodzinnej planety Supermana. Na obszarze ziemskim jest ona śmiertelnie niebezpieczna dla człowieka ze stali). Nie zwlekając dłużej, Nietoperz wyjeżdża do Metropolis, by odnaleźć szaleńca, który najprawdopodobniej chce zabić obrońcę Metropolis. I wcale się nie myli – Joker od razu zawarł pakt z Luthorem. Śmierć Supermana za bilion dolarów. Od tego momentu Superman i Batman muszą współpracować razem. Ale czy dadzą radę, pomimo różnych metod działania i pojmowania walki o sprawiedliwość?

Film jest na pewno nie dla dzieci. Pomimo, iż zmieniono sylwetki bohaterów (porównuje do pierwszej części The Animeted Series), to i tak nie przeszkadza to w oglądaniu zmagań herosów. W kreskówkce wspaniale jest pokazanie nie tylko różnice między Batmanem, a Supermanem, ale również między ich oponentami- Jokerem i Luthorem. Oprócz walk i pewnej szarpaniny z robotami nie zabraknie również “trójkąta miłosnego”, o którym nie mam zamiaru mówić, bo bym zepsuł zabawę.

Ogólnie rzecz mówiąc – jest to film dla fanów komiksów, a szczególnie dla maniaków uniwersum DC. W końcu tylko tutaj możemy zobaczyć walkę dwóch największych herosów w historii. I lepiej jest obejrzeć to, niż czekać na film pana Wolfganag Petersena…

Autor recenzji: Chudy

Ocena: 5,5 GACKA

Premiera filmu "Joker" za
dni
1
3
6
godzin
0
9
minut
1
3
sekund
4
9

Kalendarium

Sonda

Najlepszy fanfilm z Batmanem

  • Batman: Dead End (44%, Głosów: 15)
  • City of Scars (38%, Głosów: 13)
  • Seeds of Arkham (9%, Głosów: 3)
  • Inny (9%, Głosów: 3)
  • Ashes to Ashes (0%, Głosów: 0)
  • Batman Deliverance (0%, Głosów: 0)

Głosujących: 34

Galeria

batman-hush-bd-2d batwoman-poster batwoman-season-1-key-art-01 batwoman-season-1-ep-01-02 BATWOMAN batman-hush-pub-03