Galeria

Batman knightmare-batman marquee_leagueup justice-league-ew-comic-con HARWOOD ww_rec_03

THE LEGO BATMAN MOVIE (USA, 2017)

TYTUŁ POLSKI: LEGO BATMAN: FILM
GATUNEK: Animacja
CZAS PROJEKCJI: 104 minut
REŻYSERIA: Chris McKay
SCENARIUSZ: Seth Grahame-Smith
MUZYKA: Lorne Balfe
PRODUCENCI: Dan Lin, Roy Lee, Phil Lord, Christopher Miller
STUDIO: DC Entertainment, LEGO System A/S, Vertigo Entertainment, Animal Logic, Lin Pictures, Warner Animation Group
PREMIERA: 10 lutego 2017 (USA), 9 lutego 2017 (Polska)

W duchu zabawy, dzięki której film LEGO® PRZYGODA stał się fenomenem na skalę światową, samozwańczy przywódca grupy — Batman z LEGO — staje się gwiazdą własnej wielkoekranowej przygody. W Gotham szykują się jednak wielkie zmiany. Jeśli Batman chce uratować miasto przed zakusami Jokera, musi porzucić swoją samotnię i spróbować współpracy z innymi, a przy okazji być może przyjąć bardziej pozytywną postawę.

Will Arnett, podobnie jak w filmie LEGO® PRZYGODA, ponownie użycza swojego głosu Batmanowi z LEGO, znanemu także jako Bruce Wayne. W postać Jokera wcielił się Zach Galifianakis (Muppety: Poza prawem, trylogia Kac Vegas), sierotę Dicka Graysona zagrał Michael Cera (serial Bogaci i bankruci). Głosu Barbarze Gordon użyczyła Rosario Dawson (serial Daredevil), a Alfredowi — Ralph Fiennes (filmy o Harrym Potterze).

Za reżyserię filmu LEGO® BATMAN: FILM odpowiada Chris McKay, a za jego produkcję — Dan Lin, Phil Lord, Christopher Miller i Roy Lee, którzy współpracowali przy produkcji animacji LEGO® PRZYGODA. Scenariusz napisali Seth Grahame-Smith, Jared Stern i John Whittington, historie filmu w oparciu o zabawki LEGO Construction przygotowali: Seth Grahame-Smith, Erik Sommers i Chris McKenna. Batman został stworzony przez Boba Kane’a i Billa Fingera. Funkcję producentów wykonawczych pełnią Jill Wilfert, Matthew Ashton i Will Allegra.

Warner Bros. Pictures oraz Warner Animation Group, we współpracy z LEGO System A/S, prezentują produkcję Lin Pictures/Lord Miller/Vertigo Entertainment pod tytułem LEGO® BATMAN: FILM, która wejdzie do kin na całym świecie 10 lutego 2017 r. Film będzie rozpowszechniany przez Warner Bros. Pictures, spółkę należącą do Warner Bros. Entertainment.

Obsada:
Will Arnett (Batman), Zach Galifianakis (Joker), Michael Cera (Robin), Rosario Dawson (Batgirl), Ralph Fiennes (Alfred), Mariah Carey (burmistrz Gotham).

ZABAWA OD POCZĄTKU DO KOŃCA, JEDNAKŻE…
(recenzja wersji 2D z polskimi napisami)

Jednym z atutów „The LEGO Movie” okazał się klockowy Batman, którego nie sposób nie polubić, więc nic dziwnego, że zdecydowano się na osobny film pt. „The LEGO Batman Movie” Chociaż innych bohaterów nie brakuje czy to ze strony sojuszników czy bardzo, bardzo licznego grona złoczyńców, to jest to produkcja, która skupia się na ulubieńcu Gotham City.

Dobra zabawa rozpoczyna się od samych napisów początkowych, kiedy Batman osobiście komentuje zalety dobrego filmu. Później przez cały film uśmiech nie schodzi z twarzy widza. Niestety po zakończeniu seansu można mieć uczucie nie do końca spełnionych oczekiwań.

W „The LEGO Batman Movie” momentów godnych zapamiętania nie brakuje. Krótkie sceny znane z różnych spotów sprawdzają się też w filmie. Różnego rodzaju smaczków też nie brakuje. Jednak są one podawane w tak zawrotnych tempie, że mimo ich wychwycenia to naprawdę nie ma czasu by dokładnie się przyjrzeć np. jak odwzorowano znane sceny z wcześniejszych Bat-filmów w wersji LEGO. Nie sposób też nie wspomnieć o złoczyńcach. O ile Joker ma istotną rolę i Zach Galifianakis nie szarżując doskonale spisuje się w tej roli, będąc motorem napędowym całej historii i pozostając zarazem na drugim planie, to o reszcie złoczyńców nie możemy tego powiedzieć. Mamy Bane’a w stylu „The Dark Knight Rises”, czy robiącą „Miau, miau” Catwoman ale w gąszczu postaci są to tylko lekko dostrzegalne elementy tła. Sprawia to wrażenie niewykorzystanego potencjału.

W odróżnieniu od „The LEGO Movie” w „The LEGO Batman Movie” zabrakło magii LEGO, mamy drobne elementy wykorzystania klockowego budownictwa, jest tego jednak za mało. Jest to więc film bardziej o Batmanie, który akurat w tym wypadku jest z LEGO. Szaleństwa tu nie brakuje i tylko w takim otoczeniu z powodzeniem udało się złożyć taką historię. Obśmiać pewne elementy z historii Batmana, ale zarazem zachować powagę bohatera. Twórcom udała się więc sztuka niezwykła, z powodzeniem połączyli mrok z dużą dawką zabawy.

Ocena: 4 nietoperki

Recenzował: Qdni
9
2
godzin
0
4
minut
2
7
sekund
5
3

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "Batman Begins"

Forum

Już wkrótce
  • Uniwersum DC – Odrodzenie - 17 Sie 2017,
  • "Powrót Batmana" w TVN7 - 17 Sie 2017, 23:30
  • "Batman i Robin" w TVN7 - 18 Sie 2017, 20:00
  • "Batman i Robin" w TVN7 - 20 Sie 2017, 17:30

Komiksowe Top 5