Forum

Już wkrótce
  • "Mroczny rycerz" w TVN7 - 21 Wrz 2019, 16:50
  • Pennyworth 1x09 - 22 Wrz 2019,
  • "Scooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszaki" w CN - 22 Wrz 2019, 08:30
  • "Mroczny rycerz powstaje" w TVN7 - 22 Wrz 2019, 21:00

Patrząc wzgląd na komiks, kamizelka kuloodporna to przy tym muzealne starocie. Zaprojektowany dla maksymalnego pożytku, strój Mrocznego Rycerza jest zarówno ognioodporny i odporny na substancje chemiczne, z potrójnym pancerzem umieszczonym w pierwszym rzędzie dookoła torsu i Bat – Symbolu. Jego zbroja potrafi wytrzymać napięcie nawet 200,000 wolt, a buty są skonstruowane na podobieństwo wspinaczkowych, przez co łatwo mu przemieszczać się na różnych podłożach. Rękawice są zrobione tak, by utrzymać się na każdej wysokości, niezależnie z jakiego ona jest materiału W dodatku , podwójnej ilości łuskowa peleryna jest ofensywną bronią: jej obciążone końce dostarczają fizycznego uderzenia w parze z jego udowodnionym psychologicznym uderzeniem na przestępcach. Kaptur, w który jest wbudowany mikrofon umieszczonego na jego wielkich uszach, z radio odbiornikach przytwierdzonych w uszach (nie tych w masce) i noktowizora umieszczonego w oczodołach maski, dzięki których nietoperz widzi w ciemnościach i dzięki temu może się dobrze ukryć. Również opcjonalne panele chroniące głowę, jak i obszary skroniowe czaszki zrobione z twardego materiału czynią głowę Batmana jako broń w czasie walki. Główny cel kostiumu jest oczywisty – ma zadziałać jako kamuflaż i wzbudzić w przeciwnikach strach. Jego podstawowy projekt pozostał faktycznie niezmieniony; to często zostaje uaktualniany o nowe cuda w techniki, które pomagają Batmanowi w jego walce ze złem.

POMOCNICZY PAS

Bata rangi, bomby, gadżety i gazy bojowe są tylko małym pokazem “konkretów”, które Mroczny Rycerz ukrywa w użytecznym pasie, być może najbardziej sekretnego przedmiotu, jakiego kiedykolwiek stworzył. W pasie najważniejszymi rzeczami są:

 – Apteczka pierwszej pomocy z antybiotykami zmniejszającymi ból, ale nie powodującymi urojenia.

 – Komunikator, dzięki któremu komunikuje z Jaskinią, uruchamia automatycznego pilota w batmobilu(w filmie “Batman” Batman używa go by zatrzymać nadjeżdżający Batmobil [informacja dla tych, którzy się zastanawiają, do kogo w tamtym momencie gacek mówi 🙂 ] i przerabia nagrany wcześniej dźwięk czy rozmowę .

 – Podsłuch, pomocniczą latarkę, mikrokamerę, którą można przylepić na dowolnym podłożu

 – Harpun, który na zdjęciu jest umocowany w zamku pasa. Jest uniwersalny i właściwie jest główną bronią Batmana. To dzięki niemu “lata”. Jest również wersja pistoletowa, którą widać obok.
 – Bata rang – broń, która jest nie tylko śmiercionośna, ale również szybka i cicha. Bata rangi dzielą się na sterowane ręcznie i komputerowo. Te drugie potrafią jednym rzutem powali 8 gości! Klasyczne są ciągle udoskonalane ,by były łatwiejsze do uchwytu i by robiły mniej hałasu.

 – Legendarna dmuchawka zasypiająca, schowana w prawym bucie, która po raz pierwszy pojawiła się w Year One. Strzałki, które z niej leciały były nasiąknięte małą dawką anakondy, dzięki której przeciwnik potrafił zasnąć na dwa dni!

 – Granaty, które się dzielą na:  – Mgielne. Tworzyły dużo dymu, przez co przeciwnicy mieli zmniejszoną widoczność (Patrz: Year One)


 – Gazowe. Zawierają substancje usypiające lub (jak to było w “Powrocie Mrocznego Rycerza”) sprawia, że w prawej półkuli mózgowej zbiera się bardzo silny symulant. Mała dawka sprawia, że człowiek przez 20-30 minut przeżywa swój najgorszy koszmar. O większej się już nie wypowiadać….


 – Napalm. Jak sama nazwa wskazuje po użyciu pojawia się sporo pięknego ognia.


 – Jest to jedyny defensywny gaz. Zawiera chemicznie udoskonaloną wodę, która w mig upora się z ogniem.

 – Minikomputer – To już tylko gadżet, który gacek zabiera na trudniejsze misje poza rejonem. Nie trzeba chyba tłumaczyć….

 – System samo destrukcji. Niestety pas to nie drzwi firmy “Gerda” i w sytuacjach, gdy Batman zostaje uwięziony, przeciwnicy mogą spokojnie się nim pobawić. Nie wiedzą jednak, że pas ma system, który uaktywnia małą bombę w pasie, która wybucha w promieniu 100 metrów.

Autor: Chudy
Premiera filmu "Joker" za
dni
1
2
godzin
1
9
minut
3
2
sekund
3
3

Kalendarium

Sonda

Wrażenia po ostatecznym zwiastunie “Jokera”

  • Jest extra! (48%, Głosów: 46)
  • Dobry, chcę więcej (25%, Głosów: 24)
  • Cały czas mam wątpliwości (12%, Głosów: 11)
  • Nic dobrego z tego nie będzie (8%, Głosów: 8)
  • Niezły, ale czegoś brakuje (6%, Głosów: 6)

Głosujących: 95

Galeria

ee6arh4wkait9oy ee10yczu8aaw8hp ee10ycxvuaawse3 edn72ngxsaaa4qk eevlk3dxoaazaqw joker-poster

Komiksowe Top 5