Forum

Już wkrótce
  • "Lego Batman: Film" w HBO2 - 20 Lip 2018, 17:40
  • "Lego Batman: Film" w HBO2 - 21 Lip 2018, 08:05
  • "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" w HBO - 22 Lip 2018, 17:40
  • "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" w HBO - 23 Lip 2018, 12:50
BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI #5

Data wydania: 9 listopada 2011
Scenariusz: Landry Walker
Rysunki: Eric Jones
Tusz: Eric Jones
Kolor: Heroic Age
Druk: kolor, kredowy cienki
Oprawa: miękka
Format: A4
Ilość stron: 32
Wydawca: Egmont Polska
Wydawca oryginalny: DC Comics
Cena: 7,99 zł
Redaktor naczelna: Ewa Drabikowska

ZOBACZ, CO CIEKAWEGO CZEKA NA CIEBIE W CZWARTYM NUMERZE MAGAZYNU “BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI”!

MAMY NADZIEJE, ŻE CZEKALIŚCIE NIECIERPLIWIE NA PIĄTY NUMER MAGAZYNU “BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLEDNI”. ZNAJDZIECIE W NIM JESZCZE WIĘCEJ ZAGADEK I CIEKAWOSTEK O BOHATERACH ZWIĄZANYCH Z CZŁOWIEKIEM NIETOPERZEM! W NUMERZE ZNAJDZIECIE RÓWNIEŻ PRZEBOJOWY KOMIKS, W KTÓRYM ODBĘDZIECIE PODRÓŻ DO GWIAZD RAZEM Z MARSJANINEM J’ONNEM J’ONNZEM. DOWIECIE SIĘ TEŻ, DLACZEGO TEN ZMIENNOKSZTAŁTNY KOSMITA POTRZEBOWAŁ POMOCY BATMANA! PONADTO PREZENTUJEMY NADESŁANE PRZEZ WAS RYSUNKI I PRZEWODNIK PO NAJPOPULARNIEJSZYCH POJAZDACH BATMANA. A JEŚLI JESTEŚCIE GRUPĄ PRZYJACIÓŁ, KTÓRZY KOCHAJĄ TEGO SUPERBOHATERA, MOŻECIE ZAGRAĆ W EKSCYTUJĄCA GRĘ PLANSZOWĄ!

MIŁEJ LEKTURY I FANTASTYCZNEJ ZABAWY!

Kiedy biały Marsjanin generał Ma’alefa’ak wydostaje się na wolność, a tym samym stwarza zagrożenie dla całej Ziemi, Batman i Martian Manhunter łączą siły by go schwytać. Wykorzystując swoje zdolności telepatyczne J’onn odkrywa, że ich przeciwnik, chce wykorzystać pozostałości po swoim statku kosmicznym by zwiększyć działanie swoich umiejętności i w ten sposób sprowadzić Mars na Ziemię i tym samym zabić wszystkich mieszkańców planety Batmana. Ma’alefa’ak co prawda jest bliski osiągnięcia swojego celu, ale Nietoperzowi udaje się uszkodzić urządzenie z którego korzystał i tym samym doprowadza do tego, że biały Marsjanin zostaje zdezintegrowany. Ale Martian Manhunter jest cały czas przekonany, że jeszcze usłyszą o Ma’alefa’aku

Podczas rutynowego patrolu Batman dostał informacje na temat kradzieży w Kord Tech. Jednak od czasu starcia z Ma’alefa’aku z bohaterem nie wszystko jest w porządku. Dlatego przerwał swoją misją i udał się do dr Fate’a.

Okazuje się, że część podświadomości Ma’alefa’aka ukryła się w psychice Batmana. Nie mając innego wyjścia, kiedy biały Marsjanin zaczął przejmować kontrole na bohaterem, dr Fate zakłada Batmanowi swój hełm, by umożliwić mu tym samym walkę z przeciwnikiem w obrębie umysłu. Po przegranej walce Ma’alefa’ak zostaje uwięziony przez dr Fate’a w Orb of Fate.

Autor: Q

Batman: The Brave and the Bold to seria skierowana do młodszych czytelników, dlatego też historie pełne są uproszczeń. O ile mamy do czynienia z prostymi, zabawnymi opowieściami to wtedy taka formuła się sprawdza, ale gdy twórcy próbują poruszyć ważniejsze kwestie, jak w przypadku tej historii, czyli fakt, że Martian Manhunter musi walczyć z jedynym Marsjaninem, który także ocalał z zgłady Marsa, to brak większego rozwinięcia źle wpływa na całość. Na dodatek swoją rolę musi także odegrać dr Fate i walka w umyśle Batmana, takie elementy niestety nie zawsze się sprawdzają, a w przypadku tej historii wydaje się, że po ciekawym wprowdzeniu, druga część opowieści poszła w złym kierunku.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Komiks powstał na podstawie 5. numeru brytyjskiego magazynu dla dzieci Batman: The Brave and the Bold wydawanego przez Titan Magazines, który zawiera historię z amerykańskiego oryginału BATMAN: THE BRAVE AND THE BOLD #18 (2010).


Polska premiera filmu
"Młodzi Tytani: Akcja! Film" za
dni
2
2
godzin
2
2
minut
3
5
sekund
5
1

Sonda

Czy zamierzasz obejrzeć film "Młodzi Tytani: Akcja! Film"?

  • Raczej nie (28%, Głosów: 29)
  • Tak, w kinie (20%, Głosów: 21)
  • Nie, co to za film? (20%, Głosów: 21)
  • Poczekam na DVD/Blu-ray/VOD (17%, Głosów: 17)
  • Może jak będzie w TV (15%, Głosów: 15)

Głosujących: 103

Kalendarium

Galeria

star-labs-deleted-jl henry-cavill-superman-umbrella titans-robin titans-robin-fight dgtmg_qwsaavul6 dfzhghpx0aa4vho