Forum

Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Tytuł odcinka: "INDEPENDENCE DAY"
Polski tytuł: "Dzień Niepodległości", "Fajerwerki"
Pierwsza data emisji: 26 listopada 2010
Reżyseria: Jay Olivia
Scenariusz: Greg Weisman
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...


Obsada:
Jesse McCartney
Nolan North
Khary Payton
Jason Spisak
Bruce Greenwood
Kevin Michael Richardson
Mark Rolston
Keith Szarabajka
Alan Tudyk
Yuri Lowenthal
Stephanie Nicole Lemelin
Rene Auberjonois
George Eads
Miguel Antonio
Crispin Freeman
Phil LaMarr
Dick Grayson/Robin
Connor Kent/Superboy, Clark Kent/Superman, Zatara
Aqualad
Wally West/Kid Flash
Bruce Wayne/Batman
Martian Manhunter
L-3
Mr. Freeze
Green Arrow
Icicle Jr.
Komputer
Dr Mark Desmond
Flash
Ferrer L-1
Speedy, Guardian
Aquaman, Dubbilex


Robin, Speedy, Aqualad i Kid Flash w końcu zostają zaproszeni do siedziby Justice League. Jednak, kiedy młodzi bohaterowie postanawiają udać się na samodzielną misję do projektu Cadmus, na miejscu dokonują zaskakującego odkrycia...

Muszę przyznać, że do zapowiedzi serialu Young Justice podszedłem bez większych emocji. Nie spodziewałem się niczego nadzwyczajnego, a pojawiające się concept arty tego stanu rzeczy nie zmieniły. Zmartwiła mnie natomiast pierwsza wideo zapowiedź, która nie zapowiadała niczego atrakcyjnego - coś na poziomie The Batman, ale w lepszej oprawie wizualnej. W tej chwili jesteśmy już po premierze pierwszych dwóch odcinków. I cóż mogę powiedzieć teraz?

Nie jest źle, ale nie jest też za dobrze. Póki co, moim zdaniem, największym plusem jest animacja oraz ogólnie strona wizualna serialu. Jeśli zaś chodzi o muzykę, to nie dostaliśmy żadnych powalających utworów towarzyszących poszczególnym scenom, a główny temat muzyczny wciąż jest nam nieznany (zapewne usłyszymy go podczas emisji następnego odcinka). Jeśli zaś chodzi o rzecz najważniejszą, czyli fabułę - jest lekko, czasem śmiesznie, czasem zbyt dziecinnie. Wygląda na to, że animacja będzie głównie skupiała się na walce oraz relacjach między młodymi bohaterami, co brzmi bardzo interesująco. Charakter każdej z postaci został już w większości określony przez pierwsze dwa odcinki, podczas których również obserwujemy bunt Speedy'ego. Z tego wątku jak i innego, w którym Superboy będzie uczył się życia poza "probówką" oraz pracy zespołowej mogą wyniknąć bardzo ciekawe odcinki. Oby tylko zredukowano denne dialogi do minimum, które niestety pojawiały się tutaj w dość dużej ilości.

Kilka słów o Robinie i Batmanie. Jak wiemy, członkowie Justice League mają pojawiać się od czas do czasu w serialu. I mam nadzieję, że doczekamy się również ponownych gościnnych występów Mrocznego Rycerza, któremu głoś podkłada ponownie Bruce Greenwood (wcześniej uczynił to w filmie animowanym Batman: Under the Red Hood). Aktor ponownie świetnie wywiązał się ze swojego zadania (mimo, że nie miał zbyt dużo kwestii). Jeśli zaś chodzi o Robina, to jest to zdecydowanie inny Cudowny Chłopiec, którego mogliśmy oglądać. No, może trochę przypominać tego z The Batman. W tym wydaniu sporo się rusza, walczy i zajmuje się rzeczami związanymi z komputerami i gadżetami. Jest inaczej, zobaczymy co też przygotowali twórcy serialu dla młodego Dicka Graysona.

Z pewnością zerknę na następny odcinek. Już koniec drugiego zawierał pewnego rodzaju zachętę do dalszego oglądania - tajemnicza grupa ludzi, którzy kontrolowali sytuację w Project Cadmus. Co z tego wyniknie? Zobaczymy. Póki co, daje serialowi szansę.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: kelen




Pierwszy odcinek Young Justice prezentuje się dobrze. Fabuła jest raczej sztampowa i przewidywalna. Zaskakujący może być jedynie fakt pojawienia się Superboya.
Animacja stoi na wysokim poziomie. Walki są szybkie i dynamiczne.
Dubbing również idealny. Każda postać ma świetny głos, idealnie dobrany.
Fanów DC na pewno zadowoli krótki występ takich postaci jak Queen Bee, Captain Cold, Killer Frost, Icicle i Mr. Freeze, a także obecność Guardiana.

Na uznanie zasługuje sposób, w jaki wprowadzono postać Superboya do serialu. Wykorzystanie motywu z klonem Supermana z 500. numeru The Adventures of Superman bardzo pasuje do fabuły odcinka.

Jako pilot wprowadzający widzów do świata serialu odcinek Independence Day, Part 1 spisuje się dobrze. Widzowie poznają poszczególnych bohaterów, złoczyńcę itd. Po pierwszym odcinku można stwierdzić, że serial skierowany jest raczej do fanów DC. Osobom lubiącym kreskówki o superbohaterach na pewno też się spodoba, choć zwykły widz nie mający zbytniego do czynienia z komiksami wydawanymi przez DC Comics może mieć wrażenie jakby oglądał Justice League w wersji dla ubogich.

Ocena: 4 nietoperki


Druga część Indepencence Day jest lepsza od pierwszej. Oczywiście fabuła nadal jest przewidywalna i raczej nie ma mowy o żadnych zaskoczeniach. Odcinek ratuje się wątkiem Superboya. Jego wątpliwości, co do tego po czyjej powinien być stronie (Young Justice, czy Blockbustera) są najmocniejszym punktem tego epizodu. Wątek lekko psychologiczny w serialu nastawionym raczej na akcję wychodzi mu jak najbardziej na plus. Reszta, czyli animacja, walki i dubbing są na takim samym tzn. wysokim poziomie, co w pierwszej części Independence Day.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Mikoto




CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Podczas premiery dwa odcinki zostały wyemitowane po sobie, jako jedna całość.
  • Podczas oddzielnej emisji obu odcinków pierwszy ma tytuł Independence Day a drugi Fireworks.
  • Bruce Greenwood wcześniej użyczył głosu Batmanowi w filmie animowanym Batman: Under the Red Hood.
  • Złoczyńcy, którzy pojawiają się w odcinku, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych to: Killer Frost, Captain Cold.
  • Kiedy pokazany zostaje most w Star City to widać, że samochody jadą w obu kierunkach, jednak kiedy dochodzi do ataku Icicle'a, wtedy wszystkie pojazdy jadą w jednym kierunku.
  • Chociaż Aqualad, Robin i Kid Flash znajdowali się na najwyższym piętrze, to przy windzie jest przycisk do jazdy do "góry".
  • Na początku odcinka pojawia się czterech lodowych złoczyńców: Mr. Freeze, Captain Cold, Killer Frost i Icicle, jest to podobna scena do tej z Superman/Batman: Public Enemies, gdzie lodowi złoczyńcy próbowali dopaść Batmana i Supermana.
  • Kiedy Robin schodzi szybem windy na niższy poziom, to numery na ścianach nie zgadzają się z numerami na drzwiach od wind.
  • W bibliotece Hall of Justice w zależności od scen zmienia się liczba foteli.
  • Genomorphy charakteryzują się super siłą, telepatią i szponami jak brzytwy.
  • Wypowiedź Guardiana: "Doc, these aren't your typical meddling kids", to nawiązanie do różnych seriali ze Scooby-Doo, gdzie złoczyńcy na końcu odcinków często wypowiadali takie zdanie: "And I would have gotten away with it, too, if it wasn't for those meddling kids!".


CYTATY:

Mr. Freeze: The Boy Wonder. The Bat sent you to drag me off to prison. Frankly, I'm underwhelmed.
Robin: Great, but I'm kinda in a hurry here.
Mr. Freeze: Kids. Always in such a rush. I prefer to preserve these moments... forever.
Robin: I'm not talking to you.

Turyta: Is that Batman?
Turytka: I see Flash and Flash Jr.
Turyta: Isn't his name Speedy?
Nastoletni turysta: No, Speedy's Green Arrow's sidekick.
Turyta: Well, that makes no sense.

Robin: I disabled the door, we're safe.
Aqualad: We're trapped.

           
           
           
           
           
           
         



INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Wojciech Paszkowski
Dialogi: Dominik Kaczmarski


W wersji polskiej udział wzięli:
Grzegorz Drojewski – Robin/Dick Grayson
Klaudiusz Kaufmann – Mały Flash/Wally West
Jakub Szydłowski – Wodnik/Kaldur ’Ahm
Karol Wróblewski – Superboy/Conner Kent
Robert Czebotar – Batman
Robert Tondera – Superman
Paweł Szczesny – Aquaman
Krzysztof Cybiński – Speedy/Roy Harper, jeden z członków Błysku
Andrzej Chudy – Zielona Strzała/Oliver Queen, jeden z członków Błysku
Marcin Przybylski – Flash/Barry Allen
Dariusz Błażejewski – Marsjanin Łowca/J'onn J'onnz
Wojciech Paszkowski – Mark Desmond
Bartosz Martyna – Dubbilex
Przemysław Nikiel – Mr. Freeze
Brygida Turowska-Szymczak – głos komputera Przystani
Jakub Wieczorek – Strażnik/Jim Harper
Robert Kuraś – Icicle Jr., Zatara
Bożena Furczyk – głos komputera Jaskini
i inni

Lektor: Przemysław Nikiel



 

Tytuł odcinka: "WELCOME TO HAPPY HARBOR"
Polski tytuł: "Witajcie w Szczęśliwym Porcie"
Pierwsza data emisji: 21 stycznia 2011
Reżyseria: Jay Oliva
Scenariusz: Kevin Hopps
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Jesse McCartney
Khary Payton
Jason Spisak
Nolan North
Danica McKellar
John de Lancie
Khary Payton
Crispin Freeman
Jeff Bennett
Dick Grayson/Robin
Aqualad
Wally West/Kid Flash
Connor Kent/Superboy
M'gann M'orzz/Miss Martian
Brom Stikk/Mr. Twister
Daniel Brickwell/Brick
Roy Harper/Speedy
Red Tornado


Po tym jak Speedy odmawia dołączenia do nowej drużyny Robin, Aqualad i Kid Flash obawiają się, że Young Justice okaże się tylko w żartem... podczas gdy nowa członkini Miss Martian obawia się, że nie ma dla niej miejsca w drużynie. Kiedy więc czwórka bohaterów i Superboy przeciwstawiają się Mister Twisterowi wydaje się, że wszystkie ich obawy właśnie się zrealizowały.

Welcome to Happy Harbor to w mojej opinii najsłabszy jak dotąd odcinek serialu. Słowo "przeciętność" najlepiej oddaje jego charakter. Odcinek broni się tylko dwoma rzeczami. Pierwsza to ukazanie relacji pomiędzy Miss Martian (nowa członkini Young Justice), a resztą zespołu. Druga to porządny bad guy. Walki młodych bohaterów z Mister Twisterem robią wrażenie. Warto też wspomnieć o głosie złoczyńcy. Dubbingujący go John de Lancie wykonał kawał dobrej roboty.

Odcinek nie jest zły, ogląda się go przyjemnie a i żadnych poważnych minusów nie widać (jedyny mankament Welcome to Happy Harbor jaki przychodzi mi do głowy to brak obecności członków Justice League). Mimo wszystko chciałbym wreszcie zobaczyć odcinek zapadający w pamięć, wyróżniający się czymś z pośród tego wszystkiego, co widzieliśmy już setki razy w innych kreskówkach o superbohaterach. Niestety Welcome to Happy Harbor ma u mnie status "obejrzeć - zapomnieć".

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Mikoto




CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Podczas walki bohaterów z Mr. Twisterem dostrzec można kilka błędów m.in. znikający las czy zaparkowane samochody.
  • W scenie w której bohaterowie próbują nakłonić Speedy'ego do dołączenie do nich odbicia wieżowców w wodzie nie pasują do kształtu tych budynków.
  • W odcinku dostrzec można jeszcze kilka mniejszych niedociągnięć typu: brak klamki przy piekarniku, zmiana liczba pokręteł przy piekarniku.
  • Na mapie USA pokazanej w odcinku brakuje Jeziora Górnego.
  • Marsjanie nie mogą czytać w myślach nieorganicznych istot.
  • Ze względu na polecenie Batmana, Robin nawet w normalnym ubraniu nie może zdradzić swojej prawdziwej tożsamości.


CYTATY:

Aqualad: (do Speedy'ego) The cave is perfect. It has everything the team will need.
Robin: For covert missions. You know, spy stuff.
Kid Flash: And wait till you see Superboy and Miss Martian. But I saw her first.

Kid Flash: You brought your utility belt?
Robin: Never leave home without it - first thing Batman taught me
Kid Flash: Yeah, right after never go to the bathroom without it.

Robin: Guess if we're gonna have a babysitter, a heartless machine is exactly what we need.
Kid Flash: Dude! Harsh!
Red Tornado: And inaccurate. I have a heart. Carbon-steel alloy. I also have excellent hearing.
Robin: Eh. right. Sorry. I'll strive to be more accurate.
Aqualad: And more respectful.

           
           
     



INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Wojciech Paszkowski
Dialogi: Dominik Kaczmarski


W wersji polskiej udział wzięli:
Grzegorz Drojewski – Robin/Dick Grayson
Katarzyna Łaska – Marsjanka/M’gann "Megan" M’orzz
Klaudiusz Kaufmann – Mały Flash/Wally West
Jakub Szydłowski – Wodnik/Kaldur ’Ahm
Karol Wróblewski – Superboy/Conner Kent
Jacek Kopczyński – Red Tornado
Krzysztof Cybiński – Speedy/Roy Harper
Andrzej Chudy - Pan Huragan
Robert Kuraś - Brom Stikk
Jakub Wieczorek – Brick
Bartosz Martyna – T.O. Morrow
i inni

Lektor: Przemysław Nikiel



GOTHAM HIGH (PROJEKT ZAWIESZONY)


Celeste Green i Jeffrey Thomas wpadli pewnego razu na bardzo interesujący pomysł. Mianowicie postanowili umieścić swojego ulubionego bohatera – Batmana – w szkole średniej. Wszystko zaczęło się od rysunku przedstawiającego Jokera i Harley, jako nastolatków. Niestety, chociaż DC dostrzegło w tym pomyśle potencjał na serial animowany, to jednak cały projekt Gotham High upadł. Artyści udostępnili jednak na swoim blogu rysunki, które stworzyli na potrzeby tego projektu. Dzięki temu wiadomo, że w serialu nie zabrakłoby takich bohaterów jak: Matt Hagen (Clayface), Harvey Dent (Two-Face), Oswald Cobblepot (Pingwin), Waylon Jones (Killer Croc), Edward Nigma (Riddler), Barbara Gordon (Batgirl), Bruce Wayne (Batman), Jonathan Crane (Strach na Wróble), Selina Kyle (Catwoman), Jay (Joker), Harleen Quinzel (Harley Quinn), Pamela Isley (Poison Ivy), Bane i Victor Fries (Mr. Freeze).



Wszyscy będąc nastolatkami doświadczamy wielu niesamowitych zmian: problemów z cerą, nagłej, nienasyconej potrzeby utrzymania sprawiedliwości i pomszczenia zamordowanych rodziców… Cóż tak jest, kiedy jesteś Bruce’em Wayne’em.

Jakby bycie nowym uczniem w Gotham High nie było dość ciężkie, bezsenność Bruce’a Wayne’a i jego fascynacja nowymi technologiami nie ułatwiają mu życia. Zamiast spędzać czas na nauce pochłania go obsesja stworzenia nowej tożsamości, Batmana. Jednak pod czujnym okiem swojego opiekuna Alfreda Pennywortha, Bruce Wayne jest zmuszony wykorzystać swoją inteligencje do innych ważnych celów, do ukończenia szkoły średniej. Znając jednak jego kolegów ze szkoły, czy Bruce’owi uda się przetrwać w Gotham High?

Przygotował: Q
Na podstawie materiałów z blogu Jeff and Celeste


Poprzednia strona

| O SERIALU | ODCINKI |


Young Justice

Sezon 1 (2010-2012)
  1. Independence Day, Part 1
  2. Independence Day, Part 2 (Fireworks)
  3. Welcome to Happy Harbor
  4. Drop Zone
  5. Schooled
  6. Infiltrator
  7. Denial
  8. Downtime
  9. Bereft
  10. Targets
  11. Terrors
  12. Homefront
  13. Alpha Male
  14. Revelation
  15. Humanity
  16. Failsafe
  17. Disordered
  18. Secrets
  19. Misplaced
  20. Coldhearted
  21. Image
  22. Agendas
  23. Insecurity
  24. Performance
  25. Usual Suspects
  26. Auld Acquaintance
Young Justice: Invasion

Sezon 2 (2012-2013)
  1. Happy New Year
  2. Earthlings
  3. Alienated
  4. Salvage
  5. Beneath
  6. Bloodlines
  7. Depths
  8. Satisfaction
  9. Darkest
  10. Before the Dawn
  11. Cornered
  12. True Colors
  13. The Fix
  14. Runaways
  15. War
  16. Complications
  17. The Hunt
  18. Intervention
  19. Summit
  20. Endgame
Young Justice: Outsiders

Sezon 3 (2019)
  1. Princes All
  2. Royal We
  3. Eminent Threat
  4. Private Security
  5. Away Mission
  6. Rescue Op
  7. Evolution
  8. Triptych
  9. Home Fires
  10. Exceptional Human Beings
  11. Another Freak
  12. Nightmare Monkeys
  13. True Heroes
  14. Influence
  15. Leverage
  16. Illusion of Control
  17. First Impression
  18. Early Warning
  19. Elder Wisdom
  20. Quiet Conversations
  21. Unknown Factors
  22. Antisocial Pathologies
  23. Terminus
  24. Into the Breach
  25. Overwhelmed
  26. Nevermore
Young Justice: Phantoms

Sezon 4 (2021-2022)
  1. Inhospitable
  2. Needful
  3. Volatile
  4. Involuntary
  5. Tale of Two Sisters
  6. Artemis Through the Looking Glass
  7. The Lady, or the Tigress?
  8. I Know Why the Caged Cat Sings
  9. Odnu!
  10. Nomed Esir!
  11. Teg Ydaer
  12. Og Htrof Dna Reuqnoc!
  13. Kaerb Ym Traeh!
  14. Nautical Twilight
  15. Ebb Tide
  16. Emergency Dive
  17. Leviathan Wakes
  18. Beyond the Grip of the Gods!
  19. Encounter Upon the Razor's Edge!
  20. Forbidden Secrets of
    Civilizations Past!
  21. Odyssey of Death!
  22. Rescue and Search
  23. Ego and Superego
  24. Zenith and Abyss
  25. Over and Out
  26. Death and Rebirth


Poprzednia Strona

Kalendarium

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):