Forum

Już wkrótce
  • “All-Star Squadron: Saga o Ultra-Humanicie” (WKDCBiZ) - 08 maj 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Beware The Batman – Season One, Part One: Shadows Of GothamPrzerwa w emisji premierowych odcinków “Beware the Batman” trwa już od 5 października i w marcu nic w tej kwestii się nie zmieni. Ostatnio co prawda do sprzedaży trafiło DVD/Blu-ray “Beware The Batman – Season One, Part One: Shadows of Gotham” zawierające 13 odcinków serialu, w tym dwa („Attraction” i „Fall”), które nie były pokazywane w telewizji, ale na swoją premierę cały czas czeka druga połowa 1. i jak się wydaje jedynego sezonu “Beware the Batman”, który składać się będzie z 26 odcinków.

Przedstawiciel Cartoon Network cały czas powtarza, że stacja ma plany co do „Beware the Batman”, ale żadne szczegóły nie są zdradzane.

Źródło: The World’s Finest

How Batman Begins Should Have EndedDo sieci trafił kolejny filmik z serii “How It Should Have Ended”, których twórcy pokazują alternatywne wersje popularnych filmów piętnującym przy tym pewne zawarte w nich błędy. Tym razem mamy okazję zobaczyć jak powinien się zakończyć “Batman – Początek”.
Czytaj dalej

TumblerJeśli chcecie poczuć się jak Batmana i przemierzać drogi Tumblerem, to macie taką okazję. Potrzeba tylko 1 miliona dolarów, gdyż za taką sumę James Edition – Luxury Marketplace zamierza sprzedać specjalnie zbudowanego Tumblera, który jest dopuszczony do ruchu ulicznego.

Wyposażony w silnik LS1 pojazd posiada wiele udogodnień jak kamery ułatwiające jazdę, CD/DVD, panel do iPoda, czy nawigację GPS. Na świecie jest tylko 5 takich Tumblerów, ale mimo, że jest on dopuszczony do ruchu ulicznego, to nie jest to pojazd dla codziennego kierowcy.

Więcej szczegółów znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: Jamesedition.com

Wybór Jesse’a Eisenberga do roli Lexa Luthora w “Batman vs. Superman” był sporym zaskoczeniem. Jednak aktorzy, którzy wcześniej mieli okazję wcielić się w najbardziej znanego przeciwnika Supermana, są przekonani, że Eisenberg poradzi sobie w nowej roli. Ostatnio w rozmowie z magazynem Empire głos w tej sprawie zabrał Kevin Spacey, który wcielił się w Luthora w “Superman Returns”.

Spacey zdradził, że uważa Eisenberga za doskonałego aktora, a pomysł, żeby to on zagrał Luthora za świetny. Jest przekonany, że Jesse się sprawdzi i życzy mu wszystkiego najlepszego.

Źródło: Empire

Michael Rosenbaum znany fanom z roli Lexa Luthora w “Smallville”, a także jako głos Flash w “Justice League” udzielił ostatnio wywiadu serwisowi Cinekatz.

Zdradził m.in. że jeśli mógłby zagrać jakiegokolwiek bohatera z DC, czy to na ekranie, czy poprzez użyczenie swojego głosu, to wybrałby Jokera. Dodał również, że nie wierzy by ktokolwiek mógł przebić rolę Heatha Ledgera.

Rosenbaum przez wiele lat wcielał się w Lexa Luthora, więc udzielił też rady z Jesse’emu Eisenbergowi, który zagra tego bohatera w “Batman vs. Superman”.
Czytaj dalej

DETECTIVE COMICS #25Redaktorzy io9.com mieli okazję zapoznać się z jedną z wersji scenariusza do pilotowego odcinka serialu “Gotham” (tekst datowany jest na 31 stycznia 2014 roku). Zgodnie z wcześniejszymi doniesienia w pierwszym odcinku naiwny młody detektyw James Gordon wraz z doświadczonym partnerem Harveyem Bullockiem ma prowadzić śledztwo w sprawie zabójstwa Wayne’ów.

Z opinii oceniającego tę wersję scenariusza, jeśli jest to prawdziwy tekst przygotowany na potrzeby “Gotham”, wynika, że twórcy zbytnio próbują wprowadzić wszystkich bohaterów i na każdym etapie zbytnio akcentują kim oni są np. określając wielokrotnie jednego gangstera, że ten przypomina Pingwina. Zarzuty dotyczą również samych dialogów, a zwłaszcza wykorzystania fraz charakterystycznych dla lat 30-tych.
Czytaj dalej

BATMAN: DETECTIVE No. 27

Data wydania: 2003
Scenariusz: Michael Uslan
Rysunki: Peter Snejberg
Tusz: Peter Snejberg
Kolory: Lee Loughridge
Okładka: Terry Marks
Liternictwo: Kurt Hathaway
Wydane jako: one shot
Ilość stron: 96

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Producenci filmowi też potrafią pisać komiksy.

Michel Uslan to producent wszystkich współczesnych filmów fabularnych z Batmanem, począwszy od Tima Burtona, a skończywszy na trylogii Christophera Nolana. Ponadto zajmował się także animacjami. W jego producenckim cv można znaleźć takie projekty jak Batman/Mr Freeze Sub Zero czy choćby Batman Mask of the Phantasm. Jeśli chodzi o komiksy z Nietoperzem, to Uslan zajmował się scenariuszem do pojedynczych numerów Detectice Comics, jednak nie było tego za wiele. Jak więc hollywoodzka gruba ryba poradziła sobie z Elseworldem napisanym w 2003 roku?

Poradziła sobie zadowalająco, gdyż album ten jest komiksem dobrym. Michael Uslan to prywatnie fan Batmana i komiksów. W zasadzie, scenariusz jest tak skonstruowany, że ciężko coś konkretnego napisać nie odbierając jednocześnie Czytelnikowi zabawy. Narracja prowadzi nas poprzez dwa okresy czasowe Ameryki Północnej. Pierwszy z nich, to druga połowa XIX wieku, podczas której obserwujemy losy Allana Pinkertona, założyciela sławnej agencji detektywistycznej. Pinkerton, wraz ze swoją ekipą próbują zapobiec zamachowi na prezydenta Abrahama Lincolna. Nie udaje im się to, jednak odkrywają, że odpowiedzialność za morderstwo głowy państwa ponosi tajna organizacja Knights of the Golden Circle. W wyniku śledztwa odsłania się także jeszcze bardziej przerażający plan Rycerzy. Na podstawie prac pioniera genetyki Gregora Mendla chcą… No właśnie, Pinkertonowie nie znają szczegółów, wiedzą jednak, że tym razem zbrodnia planowana jest na zdecydowanie większą skalę. Drugim czasokresem narracji jest rok 1939 (data stworzenia postaci Batmana nieprzypadkowa), młody Bruce Wayne powraca do Gotham City po dziesięcioletniej zagranicznej tułaczce, a raczej szkoleniu i doskonaleniu się w każdej możliwej dziedzinie. Los szybko skrzyżuje go z owym misternym planem Rycerzy Złotego Kręgu oraz z pewną tajną organizacją detektywistyczną, której Bruce ma być członkiem o numerze 27…

Zazwyczaj w Elseworldach bywa tak, że nieważne gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach umieści się Batmana, ten zawsze ma na sobie kostium. Czy to w wiktoriańskiej Anglii czy może w Związku Radzieckim zawsze ma na sobie maskę i pelerynę. W przypadku Detective no 27 jest inaczej. Na próżno tutaj szukać przebrania. Jest to jeden z nielicznych komiksów z Batmanem, w którym, na dobrą sprawę, nie ma Batmana. Nie ma też gadżetów ani samochodu. Jest tylko Bruce Wayne, detektyw numer 27, w prochowcu i kapeluszu bazujący na swoich wyuczonych umiejętnościach śledczych, wnikliwej obserwacji oraz dedukcji. Uslan interesująco i dość zabawnie rozwiązał kwestię kostiumu. Mamy bowiem oto klasyczną scenę „I shall become a bat” z siedzącym i rozmyślającym Brucem w pracowni ojca. Tym razem jednak nietoperz nie rozbija szyby lecz… rozbija się na niej nie wlatując w ogóle do pokoju. Bruce kwituje to tylko „stupid bird” i wychodzi. Dla niektórych brak powiewającej na wietrze peleryny czy szpiczastych uszów może być wadą, jednak wielbiciele klimatu detektywów w prochowcach powinni się czuć jak w domu.

Mocną stroną albumu są umiejętnie wplecione odniesienia do historii USA przełomu wieków XIX i XX. I nie mówię tutaj wyłącznie o autentycznych postaciach takich jak np. Theodore Roosevelt czy Karol Darwin. Co chwilę dostajemy także jakąś prawdziwą lokację hotelu czy restauracji, czasem odniesienie do pisarza (np. do Roberta Frosta, którego młodziutki Bruce nazywał Mr. Freeze) lub nawet autentyczną nazwę pewnej potrawy. Na ostatniej stronie albumu widnieje niemal czterdzieści przypisów, które zgrabnie opisują owe odniesienia. Dzięki nim, podczas lektury można dowiedzieć się kilku interesujących rzeczy jak np. kto kupił krzesło na którym siedział Abraham Lincoln gdy został zastrzelony. Te wszystkie nawiązania to z pewnością dodatkowy atut komiksu dla ludzi interesujących się historią Stanów Zjednoczonych.

Siła każdego Elseworlda tkwi w umiejętnym pokazaniu Czytelnikowi znanych mu schematów w trochę innym świetle. Scenarzysta i z tego aspektu dość dobrze się wywiązał. Szczególnie podobało mi się to co zrobił z Robinem, a w zasadzie z Robinami, gdyż Bruce przygarnia pod swoje skrzydła od razu czterech. Jest duża rola Alfreda, który również jest zdecydowanie inny od oryginału, chociaż może ta wersja biorącego udział w akcji lokaja stała się ostatnio nieco popularna. Nie zabrakło tuzów światka przestępczego w Gotham. Mamy profesorów Jonathana Crane’a i Hugo Strange’a. Mamy również kogoś na kształt Jokera, aczkolwiek jego imię w historii nie pada. Co do tego ostatniego przeciwnika Mrocznego Rycerza, to Uslan zaczerpnął co nieco z wyprodukowanego przez niego pierwszego Batmana Tima Burtona. W komiksie bowiem dość znaczącą rolę odgrywa tekst „you ever Dance with the devil by the pale moonlight?” czyli naszym „czy tańczyłeś kiedyś z diabłem przy świetle księżyca?”

Oprawą graficzną zajął się Peter Snejberg. Rysownik nie miał wcześniej do czynienia z historiami o Batmanie. Osobiście kojarzy mi się on trochę ze stylem Mike’a Mignoli. W Polsce kunszt Snejberga mogliśmy podziwiać w wydanym przez Mucha Comics albumie Byłem Bogiem.

Batman Detective no 27 jest komiksem solidnie napisanym i narysowanym. Poza wcześniej wspomnianymi odniesieniami do historii USA jest też wiele subtelnych nawiązań do komiksowej mitologii Batmana, które umilają lekturę. Śledztwo prowadzone w sprawie Rycerzy Złotego Kręgu czyta się bardzo zgrabnie, zarówno w wykonaniu Pinkertonów jak i samego Bruce’a. Część albumu z Pinkertonami w zasadzie mogłaby posłużyć do stworzenia osobnego komiksu. Gdybym miał się do czegoś przyczepić, to może byłby to ciut za bardzo melodramatyczny finał całej opowieści oraz pewna scena ucieczki Bruce’a z więzienia, która była po prostu głupia i totalnie niewiarygodna. Komiks jest łatwo dostępny w krajowych sklepach internetowych.


Plusy:

  • mnóstwo odniesień do historii USA XIX i XX wieku…
  • …które są świetnie opisane w przypisach na końcu albumu
  • wciągająca intryga

Minusy:

  • finał mógłby być lepszy
  • hipnoza strażnika?
Autor: Rado

Poprzednia Strona

W najnowszym odcinku “DC All Access” zadebiutował trailer fabularnego dodatku do “Batman: Arkham Origins”. “Cold, Cold Heart” wprowadzi postać Mr. Freeza oraz nowy strój Batmana. Dodatek będzie dostępny od 22 kwietnia. Zapowiedź zaczyna się w 59 sekundzie filmu.

Batman/Superman #8Przykładowe strony z 28. numeru “Batman: The Dark Knight #28” dostępne są już na Batman-News.com.
BATMAN: THE DARK KNIGHT #28
Scenariusz GREGG HURWITZ
Rysunki i okładka ETHAN VAN SCIVER
W sprzedaży od 26 lutego • 32 pg, FC, $2.99 US • RATED T
Pierwsza cześć dwu-częściowej, kompleksowej historii dr Kirka Langstroma, a.k.a. Man-Bata! Jak przeszłość Man-Bata łączy się z przyszłością Batmana?

Na stronach USA Today można obejrzeć preview z “Batman/Superman #8 “.
BATMAN/SUPERMAN #8
Scenariusz GREG PAK
Rysunki i okładka KENNETH ROCAFORT
1:25 Steampunk alternatywna okładka TOMMY LEE EDWARDS

Catwoman 03 page 18_colGuillem March, był rysownik “Catwoman”, postanowił podzielić się z fanami rysunkami, które przygotował do numerów “Catwoman #3-4”. W pierwotnej wersji miały się znaleźć strony przedstawiające Catwoman rozbierającą się przed Wayne Manor. DC zdecydowało się jednak na zmianę historii i tym samym zmianie uległa także warstwa graficzna. March nie ma powodów do narzekań bo za dodatkową pracę dostał dodatkową zapłatę i chociaż obecnie inaczej narysowałby rozebraną Selinę Kyle, to jednak nie lubi kiedy przygotowane rysunki nie są ostatecznie wykorzystywane, dlatego postanowił je upublicznić.
Czytaj dalej

Kalendarium

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki