Forum

Już wkrótce
  • "Legion samobójców" w HBO2 - 16 Sie 2018, 21:35
  • "Legion samobójców" w HBO2 - 17 Sie 2018, 14:35
  • "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" w HBO3 - 20 Sie 2018, 16:00
  • "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" w HBO3 - 21 Sie 2018, 07:40

| START | ARCHIWUM WPISÓW | GALERIE |

Fani Batmana rządni spotkań związanych z ich ulubioną postacią komiksową dostali kolejną okazję do tego, aby o nim posłuchać. 10 lipca 2012 roku w warszawskim Empiku Junior odbył się event, podczas którego Tomasz Kołodziejczak (Egmont), Bartosz Węglarczyk („Sukces”), Robert Ziębiński („Newsweek”), Konrad Hildebrand (Polygamia.pl) oraz moja skromna osoba rozmawiały na temat fenomenu Batmana w popkulturze oraz jego historii. Dla przybyłych czekał również konkurs (do którego BatCave zostało poproszone o napisanie pytań) z atrakcyjnymi nagrodami.

Spotkanie udowodniło mi po raz kolejny, że na dyskusję o Batmanie przeznaczenie godziny to zdecydowanie za mało. Na temat Mrocznego Rycerza i jego wszystkich aspektów można mówić bardzo wiele ciekawych rzeczy, a słuchacze oraz osoby chętne do dyskusji zawsze się znajdą, niezależnie od części Polski. Ich liczebność w Warszawie także mnie zaskoczyła, biorąc pod uwagę godzinę i dzień tygodnia.

Całe wydarzenie rozpoczęło się już w okolicach 17:30, gdy przybyłym zostały rozdane kartki z pytaniami konkursowymi. Poza ilością zdobytych punktów liczył się czas oddania. Zwycięzca, który zdobył maksymalną ilość punktów oddał swoją kartkę w… około 25 sekund. O 18:00 rozpoczęła się dyskusja, podczas której widzowie mogli dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat postaci Batmana, a także sami dodać coś od siebie uzupełniając rozmowę. Nie zabrakło też chwil humorystycznych i poruszających – podczas dyskusji pojawił się spóźniony na nie chłopiec, który chciał wziąć udział w konkursie, jednak zabrakło już kartek z pytaniami. W związku z tym Bartosz Węglarczyk postanowił oddać swój egzemplarz najnowszego komiksu z Batmanem od Egmontu młodemu fanowi.

W trakcie spotkania nagle pojawił się znikąd Batman, który z ciekawością przysłuchiwał się dyskusji, a potem wziął udział w sesji fotograficznej z gośćmi. Po godzinie 19:00 rozmowa się zakończyła i wyłoniono zwycięzców konkursu, którzy opuścili imprezę z grami, komiksami i filmami związanymi z Batmanem. Mimo oficjalnego zakończenia, niektóre osoby (w tym ja) zostały jeszcze na kilka chwil na miejscu, aby porozmawiać między sobą w związku z tematem dyskusji.

Słowem podsumowania, wydarzenie wypadło bardzo dobrze, a zostało także przygotowane w profesjonalny sposób. Dla uczestników dyskusji przygotowane były specjalne miejsca na scenie, a zaraz obok niej po obu stronach znajdowały się wielkie figury Batmana (w stroju z „The Dark Knight”). Mam tylko nadzieję, że nie jest to ostatnia tego typu inicjatywa i ponownie będziemy mogli się spotkać w podobnych okolicznościach, aby porozmawiać na temat Mrocznego Rycerza.

kelen, 14.07.2012

Zobacz galerię z Batman w Popkulturze"Młodzi Tytani: Akcja! Film"
w kinach od
10.08.2018


Premiera filmu "Joker" za
dni
4
1
3
godzin
0
9
minut
3
3
sekund
4
6

Sonda

Jak oceniasz film "Młodzi Tytani: Akcja! Film"?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Galeria

am_27187823783278234834 dkegrpfuyaagdyi dkegykhu8aib502 ttg-trl-028 ttg-sxsw-122 ttg-sxsw-038

Komiksowe Top 5