Forum

Już wkrótce
 • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
 • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
 • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
 • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

Tytuł odcinka: "COLDHEARTED"
Pierwsza data emisji: 10 marca 2012
Reżyseria: Victor Cook
Scenariusz: Jon Weisman
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Jesse McCartney
Danica McKellar
Khary Payton
Stephanie Nicole Lemelin
Jason Spisak
Bruce Greenwood
Steven J. Blum
Nicole Dubuc
Miguel Ferrer
Adrian Pasdar
Cree Summer
Ariel Winter
Dick Grayson/Robin
M'gann M'orzz/Miss Martian
Aqualad, Brick
Artemis
Wally West/Kid Flash
Batman, Pieter Cross
Count Vertigo, Rudy West, Henchy
Iris West-Allen
Vandal Savage
Hugo Strange
Mary West, Mattie Harcourt
Perdita


Wally West jest bliski spełnienia swojego życzenia urodzinowego – walki u boku Justice League. Zamiast tego wielce rozczarowany Kid Flash zostaje odwołany z misji po to by zajął się prostą dostawą. Ale po drodze na obchodzącego urodziny chłopca czeka kilka śmiertelnych niespodzianek.

Jeśli jesteście fanami Kid Flasha to musicie obejrzeć ten odcinek, gdyż jego głównym bohaterem jest właśnie Wally West. Dzień młodego bohatera, który obchodzi swoje 16 urodziny, rozpoczyna się idealnie. Obfite śniadanie i informacja o odwołaniu zajęć szkolnych. Później jednak Wally'ego spotyka seria nieprzyjemnych niespodzianek. Dowiaduje się, że Miss Martian związana jest z Superboyem i że nie spełni się jego wielkie marzenie by walczyć u boku Justice League.

Misja dostarczenia serca do przeszczepu nie wydaje się tak ważna nawet, jeśli z nagłówków gazet wiadomo, że na serce czeka królowa. Istotniejsze wydaje się zniszczenie latających lodowych fortec. Walka z przeciwnikami, w której udział bierze wielu bohaterów, to tylko tło dla działań Kid Flasha. Twórcy, bowiem po raz kolejny przygotowują zawiłą intrygę, która ma odwrócić uwagę bohaterów od prawdziwych zamiarów złoczyńców. W przypadku tego odcinka motyw z Count Vertigo i ta cała sprawa związana z immunitetem dyplomatycznych łotra wypada niezbyt wiarygodnie. Po takich przestępstwach, jakich się dopuścił powinny znaleźć się rozwiązania, które umożliwiłyby wsadzenie go do więzienia. Mała przekonujące jest też tak duże zaangażowanie bohaterów w zwalczanie tajemniczych latających, lodowych fortec. Nie była to jakaś inwazja obcych by angażować wszystkie siły. Trudno też uwierzyć, że Kid Flash sam wymyślił tak pomysłową pułapkę na złoczyńcę. To był jednak odcinek Wally'ego tak, więc wszystko mogło się zdarzyć. Kid Flash do tej pory uosabiał mało rozgarniętego nastolatka, dla którego najważniejsza było walka ze złoczyńcami. Taki był jednak Wally przed 16 urodzinami. Po "Coldhearted" na pewno zobaczymy bardziej odpowiedzialne oblicze Kid Flasha, który wyciągnął ważną lekcję z tego odcinka. O ile więc młody bohater czegoś się nauczył, to cały czas można mieć wątpliwości co członków Justice League, którzy wydają się być kilka kroków za swoimi przeciwnikami.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
 • W odcinku pojawiają się Superboy, Aqualad, Aquaman, Flash, Black Canary, Red Tornado, Green Arrow, Martian Manhunter, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych.
 • Steven Jay Blum i Ariel Winter powtórzyli swoje role Count Vertigo i Queen Perdita z DC Showcase: Green Arrow.
 • Wally West ma urodziny 11 listopada. W odcinku świętuje swoje 16 urodziny, dlatego liczba 16 pojawia się kilkakrotnie.
 • Jedna z zamkniętych szkół nazywa się Spisak Junior High, co jest nawiązaniem do Jasona Spisaka, który użycza swojego głosu Kid Flashowi. Wspomniana zostaje również szkoła Dubac, co stanowi aluzję do Nicole Dubuc.
 • Kid Flash musiał przebiec przy cały kraj żeby dostarczyć serce do przeszczepu w historii z Flash #1 (1987). W komiksie Wally miał dostarczyć serce z Nowego Jorku do Seattle w dzień swoich dwudziestych urodzin. Na jego drodze pojawił się również Vandal Savage, ale był to tylko zbieg okoliczności, a nie celowy zabieg.
 • Vertigo parafrazuje swoją wypowiedź "Count Vertigo to you, peasant" z DC Showcase: Green Arrow i odcinka Revelation, "King Vertigo to you, peasant".
 • W odcinku Batman zdradza, że Watchtower nieuzbrojona.
 • Wally określa siebie mianem "Speedy Delivery Boy" co jest nawiązaniem do pana McFeely z Mister Rogers' Neighborhood.
 • W pokoju Wally'ego widać plakat Richarda Dragona z autografem.


CYTATY:

Mrs. West:: Happy birthday, Wally.
Kid Flash: Oh, my favorite breakfast--heaping piles of everything. Thanks, Mom.
Mr. West:: You know, if you ever come up for air, I can take you to the DMV to get your driver's license after school. This weather'll be a good proving ground.
Kid Flash: Um-hm. Not really in a big rush to drive, Dad. 'Cause you know, I'm me.
Mr. West:: You certainly are.
Kid Flash: Plus the team's throwing me a big surprise party this afternoon at the cave.
Mr. West:: In school today, ask your teacher the definition of "surprise."

Miss Martian: We made two cakes.
Kid Flash: Awesome. What'll you guys eat?
Miss Martian: We'll split the cupcake.

Robin: You settling in here okay?
Zatanna: Oh, yeah. Just like home.
Robin: I know this is all very new and intimidating. But I promise you... someday you'll get used to watching Wally eat.

           
           
           
           Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"