Tytuł odcinka: "FAILSAFE"
Pierwsza data emisji: 4 litopada 2011
Reżyseria: Jay Oliva
Scenariusz: Nicole Dubuc
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Jesse McCartney
Danica McKellar
Nolan North
Khary Payton
Stephanie Nicole Lemelin
Jason Spisak
Bruce Greenwood
Jeff Bennett
Nicole Dubuc
Masasa Moyo
Kevin Michael Richardson
Dick Grayson/Robin
M'gann M'orzz/Miss Martian
Superboy/Connor Kent, Zatara
Kaldur'ahm/Aqualad
Artemis
Wally West/Kid Flash
Batman
Red Tornado, Wade Eiling, Jason Bard
Iris West-Allen
Cat Grant
J'onn J'onzz/Martian Manhunter,
David Reid, John Stewart/Green Lantern


Podczas inwazji obcych, drużyna stanie przed największym wyzwaniem, kiedy zostanie zmuszona by zastąpić pokonaną Justice League!

Failsafe nie jest może na tyle słabym odcinkiem by przyznać mu mniej niż 4 nietoperki, ale też nie w pełni na nie zasługuje.

Historia ma jedną poważną wagę. Od samego początku widz czuje, że Justice League nie mogła zostać tak łatwo i szybko pokonana. Również coraz większe zniszczenia dokonywane przez kosmitów nie robią takiego wrażenia emocjonalnego jak powinny. Skala tego wszystkie jest po prostu zbyt wielka, przez co od razu widz ma wrażenie, że coś tu nie gra. Co można, więc zaliczyć do plusów odcinka? Zawsze silną stroną serialu było pokazanie jak rozwijają się młodzi bohaterowie. Nowe, bolesne przeżycia pozwalają im na ujawnienie swoich prawdziwych uczuć, a Robin ma okazję udowodnić, że w sytuacjach kryzysowych może przewodzić drużynie i że jest gotowy na największe poświęcenie.

Pomysł, żeby drużyna przećwiczyła scenariusz, w którym bez względu na podjęte przez nich działania skazani są na klęskę był interesuje. Niestety twórcy postanowili dodać całą apokaliptyczną otoczkę, przez co wszystko wydaje się po prostu błahe.

W Failsafe warto też zwrócić uwagę na pojawienie się generała Wade'a Eilinga, oraz krótki epizod takich postaci jak Alfred, czy Barbara Gordon. Chociaż wydarzenia z odcinka był tylko symulacją, to fakt, że Miss Martian jest potężniejszą telepatką niż podejrzewała Justice League na pewno będzie miała wpływ na kolejne odcinki.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • W odcinku pojawiają się Green Lantern (Hal Jordan), Superman, Captain Marvel, Captain Atom, Hawkman, Hawkgirl, Black Canary, Green Arrow, Wonder Woman, Rocket, Red Arrow, Zatanna, Garth, Tula, Kathy Kane, Barbara Gordon, Alfred Pennyworth, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych.


CYTATY:

Aqualad: We are Earth's heroes now.
Superboy: So what are we waiting for? A theme song?

Aqualad: We will target this lone ship.
Kid Flash: Yeah, break it down, build more, hit those ugly aliens with their own mojo. Ow!
Artemis: Martian and Kryptonian in the house.
Kid Flash: Not that all aliens are automatically ugly.

Miss Martian: And though we know all seems lost, the one thing the aliens cannot destroy is hope.
Superboy: Hope survives because the battle is not over. not as long as even one of us is willing to fight.
Kid Flash: It doesn't matter how many fall, for new heroes will always rise to carry on, bringing all their resources, their skills, their talents to bear, to defeat the enemy.
Robin: The people of Earth will survive this. We will rebuild and we will thrive. Never doubt and never forget, the Earth will never surrender.

           
           
           
           
       za
dni
1
2
9
godzin
2
1
minut
5
3
sekund
3
6

Kalendarium

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):