Tytuł odcinka: "INSECURITY"
Pierwsza data emisji: 31 marca 2012
Reżyseria: Jay Oliva
Scenariusz: Peter David
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Danica McKellar
Nolan North
Jason Spisak
Lacey Chabert
Stephanie Lemelin
Khary Payton
Crispin Freeman
Thom Adcox
Jeff Bennett
Nick Chinlund
Kelly Hu
Peter MacNicol
Josh Keaton
Alan Tudyk
M'gann M'orzz/Miss Martian
Superboy/Connor Kent
Wally West/Kid Flash
Zatanna Zatara
Artemis
Kaldur'ahm/Aqualad
Red Arrow
Klarion
Red Tornado, Bernell Jones
Sportsmaster/Crusher Crock
Cheshire, Paula Crock
Professor Ivo, M.O.N.Q.I.
Black Spider
Green Arrow


Powrót Red Arrowa podkopuje pewność siebie Artemis, kiedy zespół podczas misji wyśledzenia Sportsmastera jest bliski poznania jej najczarniejszych sekretów.

W Insecurity co prawda zostaje ujawnionych kilka ciekawych informacji, momentami jest też zabawnie, np. w scenie, w której Wolf zasnął na warcie, ale już sama akcja w odcinku nie jest tak absorbująca. Gdyby nie ujawniono, kim jest naprawdę Sporstmaster to jego udział byłby całkowicie zbędny. Złoczyńcom udaje się wykonać swój plan, a bohaterowie praktycznie niczego ważnego na ich temat się nie dowiadują. W samej drużynie narastają natomiast konflikty, zwłaszcza po tym, gdy Red Arrow otwarcie nazywa Artemis zdrajczynią. Córka Sportsmastera ma, więc wiele powodów do obaw, które będą miały wpływ na jej kolejne misje z bohaterami.

Lepiej od głównego wątku wypada zabawne scena, w której bohaterowie niebiorący udziału w misji związanej z Sportsmasterem, odkrywają, co też w swoim pokoju porabia Red Tornado, który jak się okazuje buduje sobie androida po to by lepiej poznać zachowania ludzi.

W odcinku nie pojawiają się Batman i Robin i ich brak jest odczuwalny. Szkoda, że Nietoperz nie dostał szansy by jeszcze szansy skonfrontować się Hugo Stange'em, który uwalnia Belle Reve złoczyńców, którzy mają do wykonanie pewne zadanie.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Black Spiderowi głosu użyczył Josh Keaton, który użyczał również głosu Spider-Manowi w serialu animowanym The Spectacular Spider-Man, którego producentem jest Greg Weisman, z tego powodu zabójca Ligi Cienie zachowuje się i ma podobne umiejętności do alter ego Petera Parkera.
  • Teleporter JLA w Star City przypomina TARDIS z serialu Doctor Who.
  • Green Arrow i Red Arrow odbierają wiadomość o włamaniu na rogu ulic "Weisinger i Papp". Mort Weisinger i George Papp są twórcami postaci Green Arrowa.
  • Wypowiedź Cheshire: "But at least a kiss is still a kiss." to nawiązanie do słów piosenki As Time Goes By autorstwa Hermana Hupfielda z 1931 roku. Piosenka ta najbardziej jest znana z filmu Casablanca, w którym śpiewa ją grający Sama Dooley Wilson.
  • Pod choinką Red Tornado znajdują się Kinara, Menora, dziadek do orzechów, bałwanek oraz kilka prezentów i owoców.
  • W komiksach Cissie King-Jones została bohaterką zwaną Arrowette, która należy do Young Justice i posługuje się łukiem.
  • Paula Crock opowiada swojej córce, Artemia, o tym jak odwiedzili ją Batman i Green Arrow. Wydarzenia te miały miejsce w Young Justice #8.
  • Magazyn, w którym dochodzi do konfrontacji Artemis i Red Arrow z Cheshire i Sportsmasterem, to ten samym, w którym w odcinku Terrors zatrzymani zostali Terror Twins.
  • W odcinku Zattana wykorzystuje zaklęcia: „Etativel” („Levitate”) , „Hctah siri nepo” („Hatch iris open”) i „Evig mih stnap” („Give him pants”) .


CYTATY:

Ivo: But I won't stay where I'm not wanted.
Klarion: Don't get pouty. I invented pouty.

Artemis: Did you see the look on his face? Oh, okay, he was wearing a mask. But did you see the look on his mask?

Cheshire: Hey, sis, long time, no "reveal who you really are to all your friends."

Sportsmaster: You tried baby girl. You can fight Jade. You can fight me. But you can't fight who you are. Time to switch sides, Artemis. You'll never be one of them. You belong with us.

           
           
           
           


za
dni
1
2
6
godzin
0
6
minut
4
3
sekund
1
4

Kalendarium

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):