Forum

Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Tytuł odcinka: "TRUE COLORS"
Pierwsza data emisji: 19 stycznia 2013
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Paul Giacoppo
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Cameron Bowen
Nick Chinlund
Tim Curry
Miguel Ferrer
Crispin Freeman
Kevin Grevioux
Phil LaMarr
Eric Lopez
Jason Marsden
Jesse McCartney
Masasa Moyo
Khary Payton
Mark Rolston
Robin
Sportsmaster
G. Gordon Godfrey
Vandal Savage
Arsenal
Black Beetle
Green Beetle
Blue Beetle, Scarab
Impulse, Atom
Nightwing
Bumblebee, Sharon Vance
Black Manta
Lex Luthor, Jonathan Kent


Kiedy REACH wchodzi w diabelski sojusz z Lexcorp, Robin dowodzi drużyną podczas tajnego dochodzenia.

Po dłużej przerwie nowe odcinki Young Justice mnie nie zachwycają. To już nie same emocje, co wcześniej. Jest lepiej niż poprzednio, ale im więcej udziału w tego typu produkcjach mają różni kosmici, to tym bardziej moje zainteresowanie spada. Oczywiście dobrze jest zobaczyć młodych bohaterów w akcji. Przyjemny jest epizod z panem Kentem, ale kiedy pojawia się Green Beetle, to znowu wracamy do nurtu kosmicznego. Dopóki różni kosmici operowali za pomocą ziemskich sojuszników wszystko było dobrze, ale teraz wszystkiego jest więcej. Mamy poniekąd przerost formy nad treścią.

Końcówka zapowiada jednak ciekawy kierunek związany z planem Vandala i Lexa , którzy chcą stworzyć młodą drużynę łotrów, oraz niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą odkrycie tajemnic Aqualada przez Psimona. Jest nadzieja, że kolejne odcinki będą lepsze.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Tytuł odcinka "True Colors" pochodzi z idiomu "show true colors", w którym określenie "true colors" odnosi się do czyjejś prawdziwej natury. W odcinku można to traktować jako odniesienie do działań Drużyny, która chce odkryć prawdziwe cele współpracy Reach z Luthorem. Sportsmaster traci nad sobą panowanie i pokazuje swoją żądze zemsty, nie ze względu na utratę córki, ale z własnej pychy i egoizmu. Określenie te może także dotyczyć Aqualada, który po tym jak w jego umysł zagłębi się Psimon może ujawnić swoje prawdziwe powody, dla których zdradził Drużynę. Można je również odnieść do postać Green Beetle'a, który początkowo zostaje wzięty z wroga, a także do prawdziwego oblicza Black Beetle'a, które na moment zostaje odsłonięte.
  • Żart Vandala Savage'a "Fortune favors the prepared" to odniesienie do Louisa Pasteur. Oryginalny cytat francuskiego chemika to: "Dans les champs de l'observation le hasard ne favorise que les esprits préparés" ("In the fields of observation, fortune favors the prepared mind.").
  • Green Beetle każe Blue Beetle'owi ustawić działo soniczne na 27 angstremów. Angstremy są miarą promieniowania elektromagnetycznego, a nie dźwięku.
  • B'ars O'ohm, prawdziwe imię Green Beetle'a, to aluzja w stronę Barsoom, nazwy Marsa w powieściach z serii John Carter of Mars Edgara Rice Burroughsa.
  • W odcinku pojawiają się Conner, Mal, Lagoon Boy, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych.


CYTATY:

Robin: Form up. If we go down, we go down fighting.
Impulse: I'm betting that sounded way more inspirational in your head.

Robin: You blew the lab? But this was a covert op. What were you thinking?
Arsenal: That I'm not about to let Lex Luthor and his alien space buddies poison the world just because we don't know exactly what poison they're using. Plus, I enjoy making Lex miserable.

Green Beetle: For decades the one you call Martian Manhunter has sent communications from your world to ours. television signals. They are quite entertaining.
Robin: All Martians love television.
Green Beetle: Indeed.


           
           
           
           
           


Kalendarium

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):