Forum
Już wkrótce
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,
  • “Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1” - 17 lip 2024,
  • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,
  • "Superman: Syn Kal-Ela - Bitwa o Gamorrę. Tom 3" - 14 sie 2024,

Wczoraj cały świat obiegła wiadomość dotycząca bardzo znaczących zmian w uniwersum komiksowym wydawnictwa DC Comics. Dziś wiemy już trochę więcej z oficjalnych informacji pochodzących wprost od Dana DiDio, Jima Lee oraz serwisów CBR i USA Today.


31 sierpnia na półki sklepowe w USA trafią tylko dwa komiksy – ostatni numer mini serii “Flashpoint” oraz… pierwszy numer odświeżonej “Justice League“. Autorami pierwszego komiksu, którego numeracja ponownie zacznie się od jedynki będzie Geoff Johns (scenariusz) oraz Jim Lee (rysunki). Skład ligi będzie przedstawiać się następująco: Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Aquaman, Cyborg oraz Flash.

Okładka "Justice League #1" - Jim Lee

Jaki ludzki aspekt kryje się pod tymi wszystkimi kostiumami? To właśnie to, co chciałem zbadać – Johns w taki sposób wypowiedział się na temat tego, jak będzie wyglądać jego komiks o lidze.

“Justice League” będzie pierwszą z 52 serii komiksowych, które wystartują we wrześniu od pierwszego numeru. Każda z nich przedstawi bohaterów tak, aby nowi czytelnicy bez problemu mogli po nie sięgnąć. Zmianom (w większym bądź mniejszym stopniu) ulec mają historie bohaterów, a także ich stroje mają dostać odświeżony wygląd. W komiksach z odnowioną numeracją znajdziemy również wpływ ostatnich wydarzeń i problemów z naszego świata rzeczywistego.
Dan DiDio wraz z Jimem Lee mówią również, że chcą wstrzyknąć nowe życie w serie i bohaterów DC. W związku z tym postaci będą młodsze a historie dostosowane do dzisiejszego odbiorcy.

Co się stanie z “Action Comics” oraz “Detective Comics”? Na temat najdłużej wydawanych serii komiksowych twórcy milczą. Dlatego też nie jest pewne, czy najstarsza seria, w której po raz pierwszy wystąpił Superman dosięgnie tysięcznego numeru (obecnie najdalszy zapowiedziany numer to #904).

Póki co znamy tylko kilka szczegółów na temat twórców, którzy zajmą się nowymi seriami. Grant Morrison znany z kontrowersyjnych pomysłów w uniwersum Batmana zajmie się Supermanem, natomiast Gail Simone nie będzie już tworzyć Birds of Prey. Znany z “Red Robina” Fabian Nicieza zajmie się nową serią o Teen Titans.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Baza na historie z potencjałem, jednak znając Jima Lee wyjdzie z tego coś płytkiego dla plebsu… może z minimalnymi przebłyskami. Ot, takie WildC.A.T.s.

Morrison robi Supermana? Jaram się.

Morrison nie robi już Batmana? Jaram się! 😉

Jim Lee powinien się wpierw zająć kontynuacją All Star Batman & Robin.

za
dni
1
0
0
godzin
0
1
minut
1
2
sekund
1
4
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki