Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

W sprzedaży dostępny jest już lipcowy numer magazynu Film. Głównym tematem numeru jest oczywiście Batman i premiera “The Dark Knight Rises”. Co dokładnie przygotowano na temat Mrocznego Rycerza?

Artykuł na temat fenomenu Batmana uwzględniający z grubsza całą historię Batmana. W tym jego filmowe występy z lat 40-tych, serial z Adamem Westem, mroczną gotycką wizję Burtona, wpadki Schumachera i odświeżone oblicza Mrocznego Rycerza przez Christophera Nolana.

Przeczytać można także krótki artykuł odnoszący się do ostatniego głośnego wywiadu Granta Morrisona, w którym stwierdził, że Batmanem jest gejem.

Fanów ostatnich filmów o Batmanie zainteresują natomiast artykuły przybliżające sylwetką Christiana Bale’a oraz dorobek Christophera Nolana.

W numerze znalazł się także krótki tekst przybliżający dwa największe wydawnictwa komiksowe DC Comics i Marvel oraz ich superbohaterów

Fragmenty artykułów z lipcowego numeru “Filmu” można przeczytać na stronie Film.com.pl.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

8 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Mam, czytałem, polecam. Ale z tego co wiem to to już jakoś dawno zostało wydane, bo ja kupiłem już z dobry tydzień temu.

Szybcy jesteście… Ja zdążyłem kupić, przeczytać, a nawet trochę się już zakurzył. Generalnie polecam, choć nie należy oczekiwać jakiś rewolucyjnych informacji. Ja co prawda nie znam się na Batmanie tak jak większość tu obecnych, ale nie miałem też wrażenia, że artykuł pisała osoba, która przejrzała wątek poświęcony tematowi na wikipedii i udaje znawcę. Jest solidnie…

Pisałem o tym już na forum ponad 2 tygodnie temu. Tempo w dodawaniu newsów mocno stopniało. 😕

Kocham gacka ale nie jestem bęben bo kocham catwoman i kocham gazetę film od lat i batcave za newsy kocham was batfani ha ha ha why so serious? Czy raczej rise

Autorka wyraźnie 0 bazy o co kaman. Kilka rażących błędów świadczących o kompletnej nieznajomości materiału. Tak jak Patryk02099x napisał: artykuł pisany chyba tylko w oparciu o internet, chociaż czasami ma się wrażenie, że chyba jedynie o kolano (np. Jack Nicholson jako Joker w Batman & Robin WTF HAHAHAHA), nie o znajomość materiałów źródłowych. Tydzień wcześniej udało mi się w Empiku dostać lipcowe, kolekcjonerskie wydanie Empire z 22-stronnicowym blokiem o zakończeniu trylogii, pisanym przez profesjonalistów-entuzjastów, co wyraźnie widać i czuć w jakości i przyjemności czytania artykułów i wywiadów w nim zawartych, no ale wiadomo – Empire to 1 z najlepszych, o ile nie najlepszy, magazyn filmowy na rynku, więc raczej nie zatrudnia miernot, których wypociny zagroziłyby jakości i prestiżowi miesięcznika.

Fakt, błędy merytoryczne były (Joker w “Batman i Robin”), ale raczej drobne; trochę literówek (najbardziej raził Tony ‘Starck’), ale generalnie fajnie się czytało. Za dużo nowych rzeczy się nie dowiedziałem, ale nie oczekiwałem, że jako osoba obeznana z komiksami, filmami, TASem i całą resztą dowiem się czegoś o Batmanie od dziennikarza-laika w tym temacie, za to ciekawie się czytało artykuły o Balu i Nolanie. Generalnie i tak polecam.

A mam jeszcze gdzieś film z 2008 roku z Mrocznym Rycerzem. Na okładce wtedy dali Meryl Stripe, a nawet w środku chlubili się tym, że nie mają Batmana na okładce, bo za mało ambitny i hype…

No Meryl Stripe daje rade… :mrgreen:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy okładka (Dark Age):

Sonda

Najlepszy okładka (Bronze Age):