Forum
Już wkrótce
 • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,
 • “Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1” - 17 lip 2024,
 • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,
 • "Superman: Syn Kal-Ela - Bitwa o Gamorrę. Tom 3" - 14 sie 2024,

Legenda znajdzie swój finał.
„MROCZNY RYCERZ POWSTAJE”
na DVD i Blu-ray 28 listopada!

Film dostępny będzie na DVD i Blu-ray
w specjalnych 2-płytowych wydaniach.

BLU-RAY DODATKI SPECJALNE (ponad 3-godzinny materiał):

 • BATMOBIL – Po raz pierwszy pięć modeli Batmobila jednocześnie. Poznaj dogłębnie każdy aspekt najbardziej inspirującej broni w arsenale Batmana i zobacz ewolucję tego technologicznego cudu i ikony kulturowej.
 • KONIEC RYCERZA – Szerokie spojrzenie na pracę reżysera Christophera Nolana i jego ekipy przy tworzeniu filmu Mroczny Rycerz powstaje, epickiego zakończenia legendy Mrocznego Rycerza.
 • I WIELE WIĘCEJ!

Pobierz aplikację The Dark Knight Rises. Aby uzyskać dodatkową zawartość zsynchronizuj aplikację z płytą Blu-ray.

DVD DODATKI SPECJALNE:

 • PODRÓŻ BRUCE’A WAYNE’A  – Twórcy odkrywają kulisy powstawania oszałamiającego zakończenia historii Bruce’a Wayne’a.
 • BATMOBIL – Po raz pierwszy pięć modeli Batmobila jednocześnie. Poznaj dogłębnie każdy aspekt najbardziej inspirującej broni w arsenale Batmana i zobacz ewolucję tego technologicznego cudu i ikony kulturowej.
 • KONIEC RYCERZA – Szerokie spojrzenie na pracę reżysera Christophera Nolana i jego ekipy przy tworzeniu filmu Mroczny Rycerz powstaje, epickiego zakończenia legendy Mrocznego Rycerza.
 • I WIELE WIĘCEJ!

Burbank, California, 27.09.2012 – „Mroczny Rycerz powstaje” zadebiutuje 28 listopada na DVD i Blu-ray w ofercie Warner Home Video i Galapagos Films w Polsce. W epickim zakończeniu trylogii „Mrocznego Rycerza” w reżyserii Christophera Nolana, Gotham City opanowane jest przez zamaskowanego terrorystę Bane’a, który, po 8-letniej przerwie, zmusza Batmana do powrotu i ponownej walki o miasto.Z okazji premiery dostępna będzie również darmowa aplikacja mobilna “The Dark Knight Rises”, dzięki której będzie można uzyskać dodatkowe funkcje z Blu-ray.  Aplikacja wymaga urządzenia kompatybilnego z systemem iOS (5.0 i nowszy) lub Android podłączonego do tej samej sieci lokalnej co odtwarzacz Blu-ray z funkcja BD-Live.

Na czele międzynarodowej gwiazdorskiej obsady ponownie stanął laureat Oscara® Christian Bale („Fighter”), który tradycyjnie wcieli się w podwójną rolę Bruce’a Wayne’a i Batmana. W filmie zagrali również Anne Hathaway jako Selina Kyle, Tom Hardy jako Bane, laureatka Oscara® Marion Cotillard („Niczego nie żałuję — Edith Piaf”) jako Miranda Tate oraz Joseph Gordon-Levitt jako John Blake.              W głównych rolach ponownie wystąpią: laureat Oscara Michael Caine (Wbrew regułom) jako Alfred, Gary Oldman jako komisarz Gordon oraz laureat Oscara Morgan Freeman (Za wszelką cenę) ponownie jako Lucius Fox.

Scenariusz napisali Christopher Nolan i Jonathan Nolan, na podstawie historii autorstwa Christophera Nolana i Davida S. Goyera. Produkcją filmu zajmują się Emma Thomas, Christopher Nolan i Charles Roven, którzy wyprodukowali też poprzednie części trylogii, czyli film Batman Początek i bijący rekordy oglądalności obraz Mroczny rycerz. Producentami wykonawczymi są Benjamin Melniker, Michael E. Uslan, Kevin De La Noy i Thomas Tull, a wraz z nimi nad filmem pracował współproducent Jordan Goldberg. Bohaterami filmu są postacie z komiksów wydawanych przez DC Comics. Postać Batmana stworzył Bob Kane.

SYNOPSIS
Minęło już osiem lat od zniknięcia Batmana, który w jednej chwili z bohatera stał się zbiegiem. Biorąc na siebie winę za śmierć prokuratora okręgowego, Harveya Denta, Mroczny Rycerz poświęcił wszystko dla tego, co on oraz komisarz Gordon uznali za wyższe dobro. Przez pewien czas kłamstwo było skuteczne,  a działalność kryminalna w Gotham City została zmiażdżona dzięki Ustawie Denta, stworzonej w celu walki z przestępczością.

Wszystko zmienia się wraz z przybyciem sprytnej włamywaczki, kobiety-kota, realizującej własny, ukryty plan. O wiele bardziej niebezpieczne jest jednak pojawienie się Bane’a, zamaskowanego terrorysty, którego bezwzględne zamiary wobec Gotham City zmuszają Bruce’a do powrotu z dobrowolnego wygnania. Ale nawet jeżeli Batman znów założy pelerynę i maskę, może okazać się zbyt słaby, by pokonać Bane’a.

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD

Źródło: Galapagos, informacja prasowa

PRZECZYTAJ TAKŻE:

6 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

o cholera to już tylko niecałe dwa miesiące. Rewelacja!

yesyesyes :mrgreen:

Nic o wydaniu zbiorczym trylogii? Niedobrze. 😕

Świetna wiadomość, mam nadzieję, że ta sama data dotyczy wydania trylogii.

Widzę, że DVD będzie mieć te same dodatki co Blu-ray ( z tego co napisali są te same dodatki) 😀

A wiadomo cos o jakiej specjalnej edycji dvd z maska itp?

za
dni
1
0
4
godzin
1
0
minut
1
5
sekund
4
3
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

 • (47%, Głosów: 28)
 • (34%, Głosów: 20)
 • (12%, Głosów: 7)
 • (3%, Głosów: 2)
 • (2%, Głosów: 1)
 • (2%, Głosów: 1)

Głosujących: 59