Magazyn Time opublikował swoją listę 10 najlepszych filmów 2012 roku. W zestawieniu nie zabrakło “The Dark Knight Rises”, który zajął 5. miejsce.

Bruce Wayne (Christian Bale) i pełny ideałów młody policjant (Joseph Gordon-Levitt) muszą uratować Gotham przed zarazą zwaną Bane (Tom Hardy), od czasu do czasu pomocą lub ingerencją służą im piękna filantropka (Marion Cotillard) i odrodzona Catwoman (Anne Hathaway). Cała piątka to sieroty w maskach, ktorzy tłumią albo ekspresyjnie wyrażają swoją prawdziwą naturę grając role. Zdumiewający punkt kulminacyjny zaprezentowany przez Christophera Nolana w trylogii Batmana to także maskarada. Nolan udaje reżysera komiksowej rozrywki, kiedy naprawdę odkrywa amerykańską chciwość, lenistwo i ukrytą tęsknotę za wszechwładną postacią ojca, czy to w postaci superbohatera czy demagoga.
W tragicznym zbiegu okoliczności inny zamaskowany mężczyzna, w masce gazowej podobnej do tej noszonej przez Bane’a, wtargnął do kina w Aurorze w Kolorado podczas nocnego pokazu “The Dark Knight Rises” i zamordował kilkanaście osób. Zabójca, zidentyfikowany jako James Holmes, nie widział filmu, ale podkreślił w swojej pracy doktorskiej: że w prawdziwej Ameryce, istota, która wyłania się z naszych marzeń i zmierza w kierunku nocnego nieba jest równocześnie szaleńcem jak i zbawcą.

10 najlepszych filmów 2012 roku wg magazynu Time:
10. The Invisible War
9. Frankenweenie
8. Dragon
7. Dark Horse
6. Zero Dark Thirty
5. The Dark Knight Rises
4. Anna Karenina
3. Life of Pi
2. Beasts of the Southern Wild
1. Amour

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
2
9
9
godzin
1
0
minut
4
3
sekund
3
1
Kalendarium
Galeria
bw_2x13_11 bw_2x13_10 bw_2x13_09 bw_2x13_08 bw_2x13_07 bw_2x13_06
Komiksowe Top 5