"Batman: Eternal #1" okładka2014 będzie okazją do świętowania 75-lecia istnienia Batmana, który po raz pierwszy pojawił się w komiksie “Detective Comics #27” w 1939 roku. Z tej okazji czeka nas kilka ciekawych nowości od DC Comics.

Na wiosnę wystartuje nowa, cotygodniowa seria z Batmanem o tytule “Batman: Eternal“. Pisaniem scenariuszy zajmą się Scott Snyder, James Tynion IV, John Layman, Ray Fawkes oraz Tim Seeley. Ilustracjami zajmie się Jason Fabok. Komiks będzie skupiać się przede wszystkim na Gotham City i ich mieszkańcach. Każdy ze scenarzystów będzie zajmował się różnymi aspektami miasta, w tym także tymi bardziej mrocznymi i mistycznymi. Formuła “Batman: Eternal” została porównana do “Gotham Central”, jednakże w przypadku cotygodniowej serii Batman będzie pojawiać się zdecydowanie częściej. Nowa seria ma także skupiać się na postaciach pobocznych oraz postawić podwaliny na wydarzenia, które czekają na Mrocznego Rycerza w"Detective Comics #27" alternatywna okładka 2015 roku.

Z kolei 27 numer “Detective Comics” z New 52, który ukaże się 8 stycznia, będzie miejscem do świętowania. W 108-stronicowym zeszycie znajdziemy początek ostatniej historii Laymana i Faboka o tytule “Gothopia”. Ponadto, znajdziemy w nim też dodatkowe historie stworzone przez Scotta Snydera, Paula Diniego, Brada Meltzera, Gregga Hurwitza oraz Petera Tomasiego. Rysunki do nich stworzą Neal Adams, Dustin Nguyen i Francesco Francavilla. Ponadto, komiks Snydera, osadzony w przyszłości i klimatach sci-fi zostanie zilustrowany przez Seana Murphy’ego, a w zeszycie pojawi się też dwustronicowa rozkładówka wykonana przez samego Franka Millera. Wśród artystów, którzy wykonają alternatywne okładki dla tego komiksu, znajdują się tacy twórcy jak Neal Adams, Jim Lee, Greg Capullo, Chris Burnham, Kelley Jones, Patrick Gleason oraz Mike Allred.

Potwierdził się też poprzednie plotki – po ostatniej historii Laymana i Faboka, nowymi twórcami “Detective Comics” zostaną Francis Manapul oraz Brian Buccellato (wcześniej pracowali razem nad serią “Flash” z New 52).

Źródło: USA Today

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
5
3
godzin
1
7
minut
3
5
sekund
5
3
Kalendarium
Galeria
eoai5n6u8ai4oe_ eomz-k2vqaaibmg batman_sotd_1000742977_4k_oslv_3d_temp_dom_skew ennajytxcaaadqn ennajytwmaatqde 125899098
Komiksowe Top 5