Forum
Już wkrótce
 • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
 • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
 • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,
 • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,

"All-Star Westorn #1"Serwis Paradoks podzielił się informacją na temat planów Egmontu na serię Nowe DC Comics. Rozpiska znalazła się w najnowszym tomie serii “Batman”.

 • “Superman, Tom 3: U kresu dni” – maj,
 • “Batman. Detective Comics, Tom 3: Imperium Pingwina” – czerwiec,
 • “Liga Sprawiedliwości, Tom 3: Tron Atlantydy” – lipiec,
 • “Wonder Woman, Tom 1: Krew” – sierpień,
 • “Batman, Tom 4: Rok zerowy – Tajemnicze miasto” – wrzesień,
 • “All Star Western, Tom 1: Spluwy i Gotham” – październik,
 • “Szpon, Tom 1: Utrapienie sów” – listopad,
 • “Batman: Mroczny Rycerz, Tom 1: Nocna trwoga” – grudzień.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

12 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Całkiem im odbiło w tym egmoncie? panu Kołodziejczakowi to się chyba nudzi za tym biurkiem. Szpon, Tom 1: Utrapienie sów. Przecież ta postać to Talon więc i niech tak zostanie a, nie jakiś Szpon. Egmont po raz kolejny daje o sobie znać w tak żałosny sposób. Nie ma co już lepiej kupować oryginalne wydania z USA.

W “Trybunale Sów” i kontynuacji, przetłumaczono Talony (dosłownie zresztą) na Szpony, głównie ze względu na to, żeby wierszyk o organizacji nie brzmiał dziwnie. A skoro już raz tak zrobili, to pozostają konsekwentni. Na moje nie ma o co robić tyle krzyku, bo to w końcu nie jest tłumaczenie zupełnie znikąd.

Tak ale jakoś pan Kołodziejczak oznajmił niegdyś że nie będzie dosłownie tłumaczył na polski nazw postaci jak Superman, Batman czy nawet Wonder Woman więc, dlaczego uczepiono się tego Talona i niektórych postaci w DC. Mnie akurat oryginalna nazwa czyli Talon podoba się więc, nie kryje oburzenia decyzją Egmontu.

Zamiast się cieszyć, że tyle stuffu od Egmontu z NEW52 to narzekania, bo jedno tłumaczenie sie nie podoba… kup oryginał. Ja kupuję wszystko jak leci i mam nadzieję, że wszystkie serie będą kontynuowane.

Wow trzeba kasę odkładać.Pytanie kiedy podadzą datę dodruku Zabójczego Żartu?

Panie naczelny jak żyć i skąd brać kasę na to wszystko 😡

Tak na prawdę to DC popełniło ogromny błąd z tym New 52! tylko tytułowa seria Batman odnosi sukcesy a, reszta to cienizna. Średnia ocen tych komiksów na zagranicznych portalach wynosi ok. pd 3 do 3, 5 podczas gdy klasyki mają znacznie wyższe noty np. na goodreads.

Zależy co masz na myśli mówiąc sukces. Sprawdzałem z ciekawości sprzedaż serii z New 52 i porównywałem ją do ich odpowiedników sprzed. Różnica była dosyć duża. Serie z New 52 sprzedają się zdecydowanie dużo lepiej. Dla wydawców to jest sukces.

Jest kilka dobrych serii z Batmanem. Poza główną, mamy ciekawe “Batman and Robin”, “Nightwinga”, w większości czasu “Batgirl”, “Batwoman”, “Harley Quinn”, a “Detective Comics” też ma tendencję wzrostową od zmiany creative teamu. Właściwie jedynymi seriami, które negatywnie są odbierane przez czytelników z tej rodziny to “Red Hood an the Outlaws”, “Teen Titans” i “Catwoman”.

Chodzi o to że jedynie seria Batman trzyma mistrzowski poziom za sprawą Snyder’a, a np. Detective Comics to już jakaś kpina. Seria pisana bez pomysłu, bezsensowne pojedynki ze zmutowanymi oprychami albo wciąż powtarzane schematy dotyczące poszczególnych złoczyńców. Nawet odejście T. Daniela od tej serii nie sprawiło żeby miało się to zmienić na lepsze. Kiedyś były takie serie jak Shadow of the Bat czy np. Legends of the Dark Knight i to były czasy! to co dziś serwuje DC to niestety w większości chłam a, szkoda bo to moje ulubione wydawnictwo.

ten sam nieszczęsny los spotkał zresztą Marvel i ich relaunch NOW!

Sama prawda i tylko prawda… niestety smutna. Nie dam rady czytac tych gniotow z 52 i Now! Nawet jesli trafi sie cos dobrego to kiedy porownam to do starych dobrych czasow… z calym szacunkiem szkoda mi czasu i pieniedzy.

za
dni
1
2
godzin
0
4
minut
0
6
sekund
4
7


za
dni
7
6
godzin
0
4
minut
0
6
sekund
4
7
Kalendarium
Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki