Ben McKenzie jako Jim GordonW wywiadzie dla TV Line Ben McKenzie odtwórca roli Jamesa Gordona w “Gotham” opowiada o swoim bohaterze oraz jego relacjach z Bruce’em Wayne’em.

O presji związanej z serialem:
“Wydaje mi się, że zawsze jest presja gdy masz do czynienia ze światem, który jest tak uwielbiany przez fanów z całego świata – a wydaje mi się, że Batman ma najliczniejsze grono fanów na całym świecie. … Brak Batmana daje nam większą swobodę, bo nie ma takiej presji na aktorze, który miałby go grać. David Mazouz, który gra młodego Bruce’a Wayne’a, to fantastyczny aktor i wspaniały młody człowiek, który na nowo zinterpretuje tą postać. Widywaliśmy Bruce’a w wieku 12-lat, ale zazwyczaj miało to miejsce w retrospekcjach… W naszym przypadku obserwujemy jak ten młody człowiek stara się zrozumieć, co będzie jego przyszłością, ponieważ ma on do wyboru różne alternatywy. Alfred i ja będziemy skutecznie walczyć o jego duszę…”

O Alfredzie:
“Alfred został również na nowo zinterpretowany jako znacznie silniejszy facet, wojskowy z Królewskich Sił. W tym wypadku nie będzie siedział spokojnie i uprzejmie wyjaśniał Bruce’owi co robić, powie coś w stylu ‘Nie okazuj emocji, stój wyprostowany i nie mrugaj’. ​​Jim też jest wojskowym, ale o łagodniejszym usposobieniu – przynajmniej na początku.”

O Gordonie:
“Dowiadujemy się trochę o jego przeszłości. Idealizuje ojca, który był prokuratorem okręgowym, ale tak naprawdę nie znał go, kiedy był już dorosły. Mamy to, oraz traumę, której doświadczył będąc żołnierzem działającym za granicą, to wpłynęło na jego światopogląd. Odrzuca moralny relatywizm funkcjonujący w Gotham. Ale w tym samym czasie, jego moralny absolutyzm nie może funkcjonować w Gotham. Zobaczymy, że od razu jest wystawiony na próbę, kiedy znajdzie się w sytuacji, w której nie może wygrać.”

Dowiadujemy się, że pewną tajemnicę skrywać będzie narzeczona Gordona, która stopniowo będzie odkrywana podczas sezonu. W “Gotham” historia opowiadana będzie w stylu noir, więc nie należy oczekiwać by romanse kończyły się szczęśliwym zakończeniem. Nie oznacza, że to spotka Barbarę i Jima, ale ich związek na pewno nie będzie bez problemowy. Jedną z kwestii będzie fakt, że Barbara pochodzi z bardzo zamożnej rodziny.

Pełny wywiad z Benem McKenzie znajdziecie na tej stronie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

I to jest pierwsza dobra wiadomość z tej produkcji. Aby ten serial był ciekawszy niż po prostu “używanie znanych wszystkim postaci w nieco wcześniejszym wydaniu” to Bruce musi być skomplikowaną postacią. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby był na pograniczu antagonisty w pierwszych sezonach – śmierć jego rodziców, olbrzymia fortuna i możliwości w tak młodym wieku, mogły by doprowadzić go do chęci zemsty i dobrze by było gdyby przez część serialu Gordon musiał ratować niektórych ludzi przed Brucem, jak również i samego Bruce’a przed popełnieniem wielkiego błędu.

już za:
dni
3
6
8
godzin
2
2
minut
5
3
sekund
2
5

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
1
7
godzin
2
2
minut
5
3
sekund
2
5
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
bw2x06_05 bw2x06_04 bw2x06_02 bw2x06_01 bw2x06_0 vf1321_snyder_opener
Komiksowe Top 5