Forum
Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,
  • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,

Detective Comics #327" - BatgunCzy Carmine Infantino chciał by Batman znów nosił broń podczas okresu “New Look”?
Raczej tak

W 1964 roku, Julius Schwartz i Carmine Infantino dostali zadanie ożywienia Bat-tytułów, których sprzedaż w tamtym okresie spadała. Dostali 6-miesięcy na uratowanie popularnych serii przed kasacją.

Udało im się poprawić wyniki sprzedaży, zwłaszcza serii “Detective Comics”, którą osobiście zajął się Infantino. Schwartz wprowadził zaś bardziej tradycyjne podejście do superbohaterskich historii w Bat-tytułach. Jedną z najbardziej widocznych zmian wprowadzonych przez Juliusa było oczywiście dodanie żółtej obwódki wokół loga Batmana. Infantino miał zaś inny pomysł.

W swojej książce, “Carmine Infantino: Penciler Publisher Provocateur”, Jim Amash rozmawia o tej sprawie z Infantino:

Infantino: Więc wróciliśmy do biura Juliusa, i powiedziałem: “I co teraz zrobimy?” On odpowiedział: “Co chcesz zrobić z Batmanem”, powiedziałem, “Jest bardzo kreskówkowy. Chcę go przypakować. To jest nie Flash, Julie.” Odpowiedział: “Rozumiem. Rób z nim co chcesz, i dodaj obwódkę na piersi.” Powiedziałem: “Chcę, by znów nosił broń.” Julie odparł: “Żadnej broni.”

Amash: Dlaczego chciałeś to zrobić?

Infantino: Myślałem, że w dobrze z nią wygląda. Byłoby inaczej, ale Juliusowi się to nie podobało. Nie chciał mieć poważnych problemów z Comics Code.

Co ciekawe w pierwszej historii Infanito z Batmanem, z “Detective Comics #327”, Batman sięga po broń.

Amash oczywiście poruszył tę kwestię w rozmowie z Infanito, ale ten niczego sobie nie przypomniał. Scenarzysta, John Broome, jak i Infantino i Schwartz już nie żyją, więc nie ma szans na 100% wyjaśnienie tej historii. Jednak nie można wykluczyć, że numer został poddany edycji po tym jak Carmine przygotował już wszystkie rysunki. Dlatego dodana została notka, że “Batman podniósł broń zbira”, a wcale nie jest to tak oczywiste jeśli przyjrzeć się rysunkom.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
0
7
godzin
2
2
minut
1
4
sekund
2
4


za
dni
7
1
godzin
2
2
minut
1
4
sekund
2
4
Kalendarium
Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki