Batman: The Killing JokeJeszcze niedawno pisaliśmy na temat ciągu dalszego słynnej powieści graficznej Franka Millera (klik), a teraz pojawiły się informacje o podobnym zamyśle z innym komiksem.

Brian Bolland, rysownik znany między innymi z pracy przy “Batman: The Killing Joke“, jest obecnie gościem rosyjskiego konwentu komiksowego. Jeden z dziennikarzy dowiedział się od artysty, że DC Comics kontaktowało się z nim kilka miesięcy temu w sprawie pomysłu na kontynuację jego słynnego komiksu z Jokerem. Ten jednak odmówił ze względu na swoją rezygnację z ilustrowania (proces twórczy trwałby dla niego zdecydowanie za długo). Wydawnictwo po odmowie postanowiło porzucić pomysł i poszukiwania innego rysownika.

Warto dodać, że scenariuszem miał zająć się Brian Azzarello, który ostatecznie rozpoczął współpracę z Frankiem Millerem nad zakończeniem trylogii o Mrocznym Rycerzu.

Źródło: Bleeding Cool

PRZECZYTAJ TAKŻE:

10 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Bez Bollanda tego nie widzę 🙁

Kontynuacja ‘Zabójczego żartu’ nie powinna powstać z oczywistego powodu. Mianowicie komiks ten został stworzony za czasów starego DC jako kanoniczny origin Jokera a teraz mamy New 52 gdzie część głównej fabuły została zmieniona albo w ogóle nie wzięta pod uwagę. Kontynuacja ‘Powrotu mrocznego rycerza’ to co innego gdyż komiks ten i jego kontynuacja były elsewordami.

Oczywiście mówiąc o kontynuacji miałem na myśli ‘Mroczny rycerz kontratakuje’ i niedawno zapowiedzianą część trzecią ‘Dark Knight III: The Master Race’.

Zrobiliby to pewnie jako osobną historię nie mającą nic wspólnego z New 52.

Ale nie da rady tego zrobić. Przynajmniej mnie ciężko jest to sobie wyobrazić. Mamy nowy kanon (New 52), powstaje kontynuacja ze starego kanonu który częściowo jest już nieaktualny. Gdyby ‘Zabójczy żart’ był elsewordem to jeszcze bym zrozumiał i nawet był za tym żeby wspomniany sequel powstał.

Sequel powiedzmy miałby miejsce trochę czasu po pierwszym The Killing Joke,czyli przed New 52.I sprawa z głowy.I spokojnie mogliby to zrobić jako osobną historię.

Przyznaję że byłby to ciekawy pomysł ale pytanie czy władze DC o to zadbają i zdołają to ogarnąć? bo jak wiadomo w ostatnich latach panował tu niezły bałagan przez chociażby nieskończoną liczebność crossoverów.

W takim razie zwracam honor kolegom i piszę się na to. Jeśli istnieje taka możliwość to bardzo chciałbym żeby powstała również kontynuacja Batmanów duetu Loeb/Sale.

Co DC chciało, dobić Alana Moore’a?

za
dni
1
2
9
godzin
1
1
minut
4
8
sekund
2
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):