Forum
Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

Ben Affleck jako BatmanaMichael Wilkinson, który odpowiedzialny był za kostiumy w “Batman v Superman: Dawn of Justice”, w wywiadzie dla People’s Choice opowiedział o swojej pracy przy filmie Zacka Snydera.

“Aby przygotować się do zaprojektowania kostiumów “Batman v Superman”, naprawdę wcześniej się odrobiłem pracę domową. Zapoznałem się z długą historią tych kultowych bohaterów. Poznawałem sposoby w jakie je przedstawiano na przestrzeni ostatnich 75 lat w filmach, TV, komiksach, powieściach graficznych i grach komputerowych. Chciałem się dowiedzieć jak postrzegani są przez ludzi, co symbolizują, dlaczego są tak ważni. Rozpocząłem wyczerpujące poszukiwania nowych materiałów i technologii, by sposób w jaki przedstawimy tych bohaterów nie przypominał tego co widzowie widzieli wcześniej. Chciałem by kostiumy uczyniły te postacie bardziej inspirujące i ważne dla współczesnego widza.”

“Kostium Supermana poprawiliśmy w niewielkim stopniu w porównaniu do “Man of Steel”. Mamy ulepszenia i trochę bardziej wyostrzone szczegóły stroju, by dopasować go do bardziej ziemskiego (mniej kosmicznego) kontekstu filmu. Kostium Batmana to zwrot o 180 stopni w porównaniu z wcześniejszymi filmowymi wersjami – moc naszego Batmana pochodzi z jego niesamowitej siły fizycznej i umiejętności walk, nie od zbroi. Reżyser, Zack Snyder, chciał by wyglądał tak jak w komiksach, jak to tylko możliwe – by uszanować oryginalny materiał. Jeśli chodzi o Wonder Woman, to nigdy wcześniej nie pojawiła się w filmie, więc nie ma z czym tego porównywać. Oczywiście był kostium z serialu TV. Zack chciał by nasza bohaterka była dziką, budzącą grozę wojowniczką – surowa, z śladami po walkach i nieśmiertelna.”

“Zack miał świetny pomysł by jakiś kryptoński tekst podświadomie zamieścić w kostiumie – i tak zrobiliśmy. Na broniach Wonder Woman są także teksty w antycznej grece. Moje ulubione detale kostiumu Batmana, to kastety na rękawicach.”

Yahoo Beauty w ramach “gorącego krzesła” przepytało Gal Gadot. Aktorka nie potrafiła jednak zdecydować Batman, czy Superman i porównała to do wyboru pomiędzy “mamą, a tatą”. Zapytana o jedno słowo jakim opisałaby Wonder Woman odpowiedziała, “potężna”. Zdradziła również, że jej ulubionym złoczyńcą jest Lex Luthor oraz, że miecz to jej ulubiona broń Wonder Woman.

Źródło: People’s Choice

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"