Batman - Entertainment WeeklyEntertainment Weekly opublikował w sieci kolejny artykuł, w którym możemy dowiedzieć się więcej na temat zbliżającej się produkcji “Batman v Superman: Dawn of Justice”.

Producent Charles Roven zdradził, że kategoria wiekowa R dla rozszerzonej wersji filmu nie została przyznana z powodu domniemanego nadmiaru krwi. Kwestia tyczy się dużej ilości silnych scen walki. “Komisja oceniając produkcję pod względem kategorii PG-13 oraz R bierze pod uwagę coś, co nazywane jest przez nich poziomem intensywności i jak dużo jej znajduje się w filmie. Nie brakuje ich w naszym obrazie, dlatego część z nich musiała zostać porzucona na rzecz kategorii PG-13 dla wersji dystrybuowanej w kinach.”

Warner Bros. rozważało wydanie pełnej wersji filmu z kategorią R na rynek kina domowego długo przed premierą “Deadpoola”, który pokazał ostatnio, że widzowie są gotowi na produkcje superbohaterskie dla dorosłych. Sukces obrazu studia Fox spowodował szybką i pozytywną decyzję w tej kwestii.

Producenci podkreślają jednak, że chcą trafić dla jak najszerszej grupy odbiorców, dlatego każdy z ich filmów w uniwersum DC Comics przygotowywany jest domyślnie pod kategorię PG-13. Roven odniósł się również do “Suicide Squad”, gdzie takie ograniczenie wcale nie przeszkodziło nadać filmowi ostrego klimatu.

Decyzję o wersjach filmów dla dorosłych na rynku kina domowego chwali sobie również sam Ben Affleck. “Jako rodzic, chciałbym móc oglądać “Batman v Superman” razem z moimi młodymi dzieciakami. Z drugiej strony, nie mam nic przeciwko wersjom dla dorosłych” wspomina aktor. “W dzisiejszych czasach, gdzie mamy do dyspozycji różne możliwości oraz poziomy dystrybucji, dostaliśmy kreatywne rozwiązanie kreatywnego wyzwania.”

O ile to sceny walk zadecydowały o kategorii R, nie będzie to jedyną rzeczą, której zabraknie w kinowej wersji. Co jeszcze znajdziemy w wersji rozszerzonej oraz jaką rolę ma Jena Malone? Uwaga na potencjalne spoilery!

  • dużo większą ilość easter eggów, również tych sugerujących przyszłość filmowego uniwersum,
  • wśród nich znajdzie się jeden silnie zdradzający to, co nadejdzie w “Justice League”,
  • sceny z udziałem innych gościnnych osób, których nie zobaczymy w kinowej wersji – są to m.in. Ahman Green oraz C.T. Fletcher,
  • rozszerzone wątki postaci pobocznych.

Zack Snyder potwierdził również, że rolą Jeny Malone NIE JEST Batgirl lub Carrie Kelley/Robin.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

https://twitter.com/Breznican/status/705413817740570624
Pierwsza opinia o BVS wynika z niej jeżeli podobał ci się Man of Steel spodoba ci się ten film, mnie to niesamowicie cieszy.

No to są dobre wieści :mrgreen:

Mnie cieszy punkt drugi Tweta. Jakby nie mówić o Człowieku ze Stali, trochę mankamentów niestety mnie martwiło (ale i tak lubię ten film).

To teraz nie wiem, czy iść do kina, czy zaczekać na rozszerzone wydanie w BD… Nie no, żartowałem. xD

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
8
godzin
1
1
minut
2
6
sekund
3
6

Kalendarium
Galeria
38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293