Bruce Wayne w "Batman v Superman: Dawn of Justice"W poniedziałek “Batman v Superman: Dawn of Justice” przyniósł wpływy z USA w wysokości $3,25 mln i $11 mln z pozostałych krajów, tym samym łączne wpływy z całego świata wyniosły $697,7 mln, a to oznacza, że we wtorek przekroczony został próg 700 milionów dolarów.

Źródło
: SuperHeroHype

PRZECZYTAJ TAKŻE:

8 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Nie mój news, nie mogę go edytować, więc trochę doprecyzuję informacje od Q.

Wpływy z USA w poniedziałek wyniosły mniej, bo $3,19 mln, a to oznacza nie tylko kolejny wielki spadek (-77%) względem poprzedniego dnia, ale też ogromny spadek względem tego samego dnia w ubiegłym tygodniu (-79%). Drugi poniedziałek BvS okazał się słabszy od ubiegłorocznego hitu z premierą w weekend Wielkanocny “Furious 7”, od tegorocznego “Deadpoola” i “Zwierzogrodu” (obecnie dwóch największych hitów roku). Film Snydera traci widzów znacznie szybciej niż zakładano i może mieć problemy z przebiciem granicy $350 mln.

Poza USA film zarobił $11,11 mln. Spadek nieporównywalnie mniejszy niż w USA, ale napłynęły precyzyjniejsze informacje z weekendu i film mocno traci, zwłaszcza w Azji (duże spadki w Rosji i Chinach). Tylko mocna postawa filmu w Ameryce Południowej sprawia, że film zachowuje szanse na $600 mln poza USA.

Chłopie, przeżywasz jak mrówka okres. To jest jakieś twoje nowe hobby, czy co?

Nic nie przezywam, interesuje się tym. Box Office to moje hobby od lat. 😉

Moja obecna prognoza wyników końcowych BvS:
przychody z USA: $350 mln
+ reszta świata: $590 mln
= cały świat: $940 mln

Zatem przewidujesz, że na całym świecie zarobi $940 mln? Jeśli to się sprawdzi… to będę się cieszył 😛

Raczej całe twoje życie , bo przeżywasz 😀

Może i kolega Juby zbyt często pisze o tym box office ale uważam że ma poniekąd rację. Wszyscy dobrze wiemy (przynajmniej mam taką nadzieję) że filmy same się nie zrobią jeśli nie będzie odpowiedniego budżetu. Zyski z BvS na pewno przełożą się na powstawanie kolejnych produkcji a nawiasem mówiąc jest ich dość sporo w zapowiedziach. Mnie nie obchodzi zarząd WB i ich portfele po prostu chciałbym żeby filmy z DCEU były opłacalne dla wytwórni i gwarantowały rozszerzanie filmowego uniwersum.

Zrób o ten newsa, nie zapomnij dodać, że to spektakularna porażka, że przecież w tym filmie jest Batman, Superman i Wonder Woman pierwszy raz na ekranie i, że to rozczarowujące. No i że film ma mieszany odbiór, bo cinemascore dało mu B (no a metacritic gdzie ma lepszą ocenę od widzów niż nowe Star Warsy czy nowi Avengersi się nie liczy) i że Ciebie film rozczarował. A i, że Deadpool zarobił więcej (kij z tym, że Deadpool to prawdopodobnie najlepszy film na podstawie komiksów marvela w historii kina, nie miał prawa zarobić więcej, bo to tylko Deadpool!).

A tak już bez złośliwości to pewnie skończy się na jakichś 900 mln + ogromnej sprzedaży na DVD i blue-ray (bo R-rated wersja reżyserska, sam kupuję, podobnie jak mój kumpel, też fan), więc reasumując DC będzie mogło być względnie zadowolone imho. Oby, bo mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy by zabrać Snyderowi JL po tak fajnym wstępie do tejże.

W żadnym newsie nie napisałem, że BvS to spektakularna porażka (bo nie jest, jeszcze przez rok nie będzie wiadomo ile film zarobił dla studia), że film mi się nie podobał (to moje zdanie, którego nie umieszczam w newsach), a słowa o mieszanym odbiorze widzów (co jest faktem widząc oceny w sieci, a także spadki popularności w BO) to cytaty z Deadline, BoxOfficeMojo i pro.boxoffice, które są źródłami moich newsów.

I nie ma czegoś takiego jak “blue-ray”, jest blu-ray. Też kupię, mam wszystkie Batmany na półce (Batmany Burtona w wydaniach 1DVD, pełną antologię w wydaniach 2DVD, BB i TDK w wydaniach 2DVD i całą trylogię Nolana w wydaniu zbiorczym na blu-ray) tego też chcę mieć. Film mi się nie podobał, ale może wersja 3h coś naprawi, no i liczę na jakieś ciekawe materiały dodatkowe.

już w kinach!

już za:

dni
3
9
7
godzin
0
9
minut
2
5
sekund
4
7

Sonda

Które wydanie fizyczne "The Batman" zamierzasz kupić?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Komiksowe Top 5
Galeria
rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292