Forum
Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

"Batman v Superman: Dawn of Justice"Za sprawą niemieckiego FSK, które odpowiada za określanie kategorii wiekowych m.in. dla filmów, poznaliśmy dokładny czas trwania rozszerzonej wersji “Batman v Superman: Dawn of Justice”. W wersji 24fps – 182 minut i 29 sekund (25fps – 175 minut i 11 sekund). Dla porównania czas trwania wersji kinowej w wersji 24fps wynosi 152:01 (25fps – 145:56).

Wiele miejsca poświęcono wcześniej temu, że dłuższa wersja filmu Zacka Snydera dostała w USA kategorię wiekową “R”. W krajach europejskich do pewnych kwestii podchodzi się inaczej i dlatego też w Niemczech rozszerzona wersja “Batman v Superman: Dawn of Justice” dostała tą samą kategorie co wersja kinowa, czyli “FSK 12”.

Źródło: FSK

PRZECZYTAJ TAKŻE:

17 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Naprawdę podobał mi się ten film, wersje rozszerzoną muszę zobaczyć obowiązkowo :mrgreen:

Mam nadzieję, że te 30 min coś zmieni w odbiorze, i że będzie dodana sekwencja kradzieży kryptonitu (Bo Batmana nigdy za dużo 😉 ).

Też liczę na scenę włamu do Lexcorpu bo rozpierduchę zostawił tam tęgą.

Czyli aż 182 minuty – dobrze, ciekawe co dodali i jak to zmieni odbiór filmu.

A europejskie kategorie wiekowe potwierdzają tylko jak poronione są osądy MPAA. Film ma pewnie kilka brutalniejszych momentów w trakcie walk, trochę więcej CGI-krwi, i od razu dostał eRkę, choć nie ma w nim żadnych niecenzuralnych słów, narkotyków, papierosów, itd. To samo co z ostatnim Hobbitem.

A kiedy news z dokładnym czasem na to ile Civil War potrzebuje żeby skopać dupe BvS w Box Office?

HAHA lubię to

Bez sensu. Przecież Civil War już pokonał wynikiem finansowym BvS zarabiając na dzień dzisiejszy 940 mln $ ale jestem pewny że wiedziałeś o tym natomiast chodzi ci zapewne o co innego. Nie rozumiem ludzi jak ty którzy faworyzując jedno z dwóch wydawnictw wchodzą specjalnie na tą stronę albo inne związane z DC Comics chcąc rozpętać gównoburzę – to takie dziecinne.

Oj nie karm trola 😛 w to mu graj tylko

Chrzanić Marvel!

Chciałem jeszcze powiedzieć że Marvel i Civil War ssą Batmanowi bo Batman jest najlepszy.

ej złodzieju! nie troluj trola 😀

Nie chce wyjść na gbura czy coś. Jednak te żarty z Marvela to… no poniżej krytyki. Przykro to powiedzieć kocham Batmana ale Civil War mimo wad jest lepiej zrobiony spójniejszym filmem. BvS jest poszatkowany jak sałatka i wrzucony do miski. My go lubimy bo BATMAN i Superman robią to czy tamto. Przeciętny widz jednak nie widzi w tym nic tak extra. Wiem bo na BvS byłem z dziewczyną bywam też z nią na produkcjach Marvela. Niestety DC nie radzi sobie ze zdobywaniem widowni.

Tylko wszyscy zapominają, że civil war to 14 film marvela, a BvS to dopiero drugi, ile marvel miał fuckupow ze swoimi filmaim? Thory nie wypaly, iron man 3 slabiutki, 2 czesci avengersow tez nie specjalne, dopiero dwa kapitany, pierwszy ironman, GotG i AntMan trzymały jakiś poziom

Iron Man 3 słabiutki ??? No bez przesady, zdecydowanie lepszy od dwójki która była najsłabsza ….

im2 i 3 przy jedynce sa slabe

Pierwszy IM był jak dal mnie bardzo dobry
Nie miał szczęścia do kontynuacji i przeciwników
Wystarczyło zrobić filmy na podstawie Five Nightmares, Armor Wars, Demon in a Botle z przeciwnikami typu Ezekiel Stane, Sasha …
zamiast wciskać idiotów typu Hammer, Killian, wzięte z dupy ataki paniki itp itd.
Może to Netflix powinien robić kolejnego Iron mana 🙂

Mówi sie czasem, że mądry uczy sie na cudzych błędach, normalny na swoich a głupi na żadnych. Nikt nie broni sie uczyć DC na błędach Marvela 😛 wiec nie ważne że DC dwa filmy a Marvel 14. Czasu na naukę było sporo

Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"