Box Office: „Wonder Woman” złapała na lasso ponad $100 milionów podczas weekendu otwarcia

|

autor:

|

kategorie:

Wonder WomanWedług pierwszych szacunkowych danych opublikowanych przez Warner Bros., „Wonder Woman” w dniach 2-4 czerwca na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady zarobiła $100,5 miliona (film wyświetlany jest w 4165 kinach, średnia na jedno kino wyniosła więc $24 131), co spokojnie wystarczyło do objęcia pierwszego miejsca w zestawieniu z tego weekendu, pokonując animowaną premierę „Captain Underpants: The First Epic Movie” ($23,5 mln), oraz piątą część Piratów z Karaibów broniącą pozycję lidera z ubiegłego tygodnia ($21,6 mln po niemal 66% spadku względem weekendu otwarcia). Jeśli ta suma się potwierdzi, będzie to szóste najlepsze otwarcie dla filmu z premierą w czerwcu, czwarty z rzędu start dla filmu kinowego uniwersum DC powyżej 100 milionów dolarów, historyczne otwarcie dla filmu wyreżyserowanego przez kobietę, a także wynik lepszy od pięciodniowego otwarcia „Batman Begins” z czerwca 2005 roku, nawet biorąc pod uwagę różnicę w cenach biletów! Inne studia uważają, że wynik „Wonder Woman” może być zaniżony i tak naprawdę film zarobił ponad $101 milionów. Na oficjalnie dane trzeba będzie poczekać do jutrzejszych godzin wieczornych.

W reszcie świata, superprodukcja wyreżyserowana przez Patty Jenkins również wystartowała powyżej oczekiwań. Wyświetlana na 55 rynkach, podczas pierwszych pięciu dni, „Wonder Woman” zarobiła aż $122,5 miliona! Wystarczyło to oczywiście do zajęcia pierwszego miejsca w tym tygodniu, a łącznie półbogini z Temiskiry może pochwalić się już przychodami rzędu $223 milionów. Cudowna Kobieta najwięcej zarobiła w Chinach ($38 milionów – czwarte najlepsze otwarcie dla studia Warner Bros., o 46% lepsze od otwarcia „Man of Steel”), w Meksyku ($8,5 miliona), Korei południowej ($8,4 miliona), Brazylii ($8,3 miliona) i Wielkiej Brytanii ($7,5 miliona). Ten ostatni wynik może być trochę rozczarowujący, ale wpływ na to prawdopodobnie miały zamachy terrorystyczne w Londynie z 3 czerwca. $9,3 miliona przychodów pochodzi z kin IMAX – z łącznie 665 ekranów – z czego $4,5 miliona pochodzi z 401 IMAXów z Chin. Przed superbohaterką DC jeszcze kilka premier, w tym we Francji w najbliższy czwartek, w Niemczech (15 czerwca), Hiszpanii (23 czerwca) i Japonii (25 sierpnia).

Źródła: BoxOfficeMojo, Deadline



4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments

WW zaszalała 🙂

WW szaleje 🙂

Nie, dobero oszalała ww 😀
Nie wiemy jl oszaleje bardziej 🙂 😀

No chyba oszalała jeszcze bardziej… Weekend to 103.5 milionów!

dni
8
3
9
godzin
2
1
minut
4
4
sekund
0
5

Forum

Update



Już wkrótce

  • "Batman: Wszechświat" (WKDCBiZ) – 18 czerwca 2025
  • "DCeased. Wojna Nieumarłych Bogów" – 18 czerwca 2025
  • "Joker: Na Swoim" (WKDCBiZ) – 16 lipca 2025
  • "Liga Sprawiedliwości kontra Godzilla kontra Kong" – 16 lipca 2025
  • "Joker. Operacja specjalna. Tom 3" – 16 lipca 2025

Kalendarium

  • 71 lat(a) temu urodził się Marcin Troński, aktor użyczający głosu Bruce’owi Wayne’owi w serialu animowanym Batman Beyond w polskiej wersji językowej
  • 36 lat(a) temu w Batman #436 zadebiutowała postać Tima Drake’a

Sonda

Najlepszy Bat-tytuł z kolekcji „Bohaterowie i Złoczyńcy” (#1-100)

Zobacz wyniki

Copyright © 2003-2025 BatCave. All Rights Reserved.
Batman and all related characters and elements are the trademarks of © DC Comics and Warner Bros. Entertainment Inc.