30 października swoją premierę będzie mieć 1 numer nowej serii “Birds of Prey”. Za scenariusz odpowiada Brian Azzarello (“Joker”, “100 Naboi”, “Batman: Damned”), zaś za rysunki zespół składający się z następujących osób: Emanuela Lupacchino (“Supergirl”, “Starfire”), Ray McCarthy (“Supergirl”, “Starfire”) oraz Trish Mulvihill (“Joker”, “Flashpoint – Batman: Knight of Vengeance”).

Miesięcznik zbierze zespół tym razem składający się z Harley Quinn, Huntress oraz Black Canary.

Black Canary będzie przechodzić kryzys życia prywatnego oraz swojego zespołu, gdy na horyzoncie pojawi się nowy przeciwnik, grupa Las Esposas de la Muerte. Za namową detektyw Montoyi, Huntress przyłącza się do misji Kanarka, zaś do całego zamieszania dojdzie Harley Quinn, która opuściła niedawno Gotham City i Suicide Squad.

Brian Azzarello tak wypowiada się na temat nowej serii:

Dobrze jest móc opowiadać historię o postaciach, których wcześniej nie miało się okazji pisać, a także być w zespole z Emanuelą, z którą wcześniej nie miałem okazji pracować. Dodanie Harley do drużyny zakręci dynamiką Birds of Prey – właściwie robi tak z każdą inną. Wprowadza chaos, choć może się również okazać najbardziej ogarniętą członkinią zespołu. Black Canary, Huntress i Montoya mają spory bagaż ciężkich przeżyć. Wraz z Emanuelą chcemy go rozpakować.

Seria zaskoczy wielu czytelników pod kątem klimatu. Wraz z Emanuelą idziemy na całość w kontekście postaci i historii, po równo z adrenaliną i estrogenem. Nasze Birds of Prey będą serią, którą koniecznie będziecie musieli przeczytać. Brzmi ambitnie? Pewnie. Dlatego to robimy.

Ilustratorka Emanuela Lupacchino:

Jestem bardzo podekscytowana pracą nad Birds of Prey z Brianem Azzarello. To zespół, który zawsze kochałam, ale nie miałam dotąd okazji tworzyć z nim komiksów. Harley błyszczy swoim szaleństwem i jest to coś, co kocham rysować.

Historia jest ŚWIETNA. Wprowadzamy nowe, interesujące i pełne energii postaci. Przygotowaliśmy projekty kostiumów, które od razu zasygnalizują fanom naturę każdej z nich. To będzie fantastyczna seria. To także świetna okazja, aby przywołać do życia te kobiety, aby czytelnicy mogli poczuć ich emocje, energię i moc.

Tytuł będzie już piątą regularną serią poświęconą tej grupie bohaterek (pierwsza ukazywała się w latach 1999 – 2009, druga 2010 – 2011, trzecia – w ramach New 52 – 2011 – 2014 i ostatnia, w ramach Rebirth – jako “Batgirl and the Birds of Prey” – 2016 – 2018).

Źródło: DC Comics – Blog

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
2
5
8
godzin
2
3
minut
0
2
sekund
5
3
Kalendarium
Galeria
bw_2x17_15 bw_2x17_14 bw_2x17_13 bw_2x17_12 bw_2x17_11 bw_2x17_10
Komiksowe Top 5