Czy komiksy z Batmanem z Silver Age pomogły uratować serię figurek z Batmanem od Kenner?
Tak

Po zabawnej pomyłce, w wyniku której Kenner faktycznie straciło licencję na Batmana na rok, w którym faktycznie wszedł na ekrany kin film “Batman”, firma odzyskała licencję na czas by zrobić figurki związane z filmem w 1990 roku. Jak można się domyślić, większość postaci było po prostu przeróbkami tego, jak Batman wyglądał w filmie.

Jednak nie można tak naprawdę oprzeć serii zabawek superbohaterów na podstawie tylko-adaptacji filmu, ponieważ cały ten sukces odnosi się do tego, czy można wypuszczać nowe zabawki co około sześć miesięcy. Kenner naprawdę potrzebował urozmaicenia, ale był pewien haczyk.

Najlepiej całą sprawę wyjaśnił Michael Uslan:
Kenner opracowywał ogromny biznesplan, aby powtórzyć sukces swojej początkowej serii zabawek z filmu o Batmanie dzięki dziesiątkom nowym figurkom, w których Batman pojawiałby się w kostiumach w różnych kolorach. Ale mieli duży problem i zadzwonili do mnie do Cincinnati z prośbą o pilną dyskusję. Genialny zabawkarz, Jim Black, pokazał mi złotego Batmana, potem srebrnego, czerwonego, niebieskiego, zielonego i białego. Powiedziałem im, że to świetny pomysł. Następnie Jim wyjaśnił, że problem polegał na tym, że Kenner zgodził się tylko przedstawiać Batmana w zabawkach, tak jak był on przedstawiany w komiksach lub filmach – a to oznaczało, że mógł produkować tylko postacie w kolorze szarym / niebieskimi lub w czarnych kostiumach. Było to utrudnienie. Powiedziałem: „Nie, nie jest” i skierowałem go do historii z “Detective Comics #165” z 1950 roku, pt. “The Strange Costumes of Batman”, pokazując, że nawet w komiksach Batman używał wielu kostiumów w różnych kolorach.

Dla pewności wskazałem mu też “Detective Comics #241” z 1957 r. z historią „The Rainbow Batman” i zapewniłem, że w razie potrzeby jest też „Zebra Batman”. Dylemat rozwiązany, a seria zabawek Batmana ruszyła dalej. Kenner Toys uwielbiał te opowieści o Batmanie!

Nagle figurki Tec-Shield Batman lub Arctic Batman wydawały się czymś normalnym. I wkrótce seria figurek z Batmanem od Kenner była wszędzie (bardzo pomogły też komiksy Elseworld).

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Miałem tego złoto-czarnego Batmana 😀 😀 😀

Ja też, jakoś w latach 90.

już za:
dni
2
9
9
godzin
0
6
minut
0
8
sekund
0
2
Kalendarium
Galeria
bw_2x13_11 bw_2x13_10 bw_2x13_09 bw_2x13_08 bw_2x13_07 bw_2x13_06
Komiksowe Top 5